U13 – SpSM proti Kroměříži

Seznam zápasů

SK FŠ Třebíč vs Kroměříž

U13 - Mladší žáci

Výsledek1. třetina2. třetina
5 : 73 : 11 : 2

Sestava
Cízl, Gotthard, Krejcar, Krejčí, Németh, Palát, Palík, Petrák, Procházka D., Procházka M., Řezníček, Slatinský, Tománek, Veleba

Střelci
Krejčí 4x, Krejcar

V neděli jsme v krásném počasí měli možnost změřit síly se soupeřem z Kroměříže v rámci dalšího kola soutěže SpSM. Do zápasu jsme chtěli dál zapracovávat tréninkové zamření na držení míče a hledání prostoru nejen v obranné ale hlavně i v útočné třetině. K tomu pak dál pilujeme schopnost vyjíždění z křídelního prostoru, abychom mohli hru zvládali posouvat do nebezpečného předbrankového prostoru. K těmto tématům nám pomáhá pár zásadních principů – být neustále připraven pokračovat v akci (aktivita hráčů bez míče), přepínání a doplňování hráčů (do útoku i obrany), vědomí presink všech hráčů (nejbližší hráč napadá hráče s míčem a ostatní obsazují další protihráče).

V první třetině byla na klucích vidět velká energie a chuť do zápasu. Díky tomu nám fungovali základní uvedené principy, které jsou nutné pro rozvíjení trénovaných témat. Hráči bez míče měli dobrý pohyb a také jsme dokázali dostatečně doplňovat hráče na útočné třetině, takže jsme kromě rychlých brejkových situací mohli zlepšovat i trpělivou kombinační hru před soupeřovou brankou. Naopak v defenzivě jsme nezřídka, díky presinku hráče s míčem a zavřením spoluhráčů, nutili soupeře k bezcílnému odkopu nebo jsme dokonce zvládli ukořistit míč a rychle tak zahrozit.

Ve druhé a třetí třetině bohužel naše energie opadla. Již jsme vypínali ze základních principů, což vedlo k menší aktivitě a tím pádem horšímu držení míče. V této fázi, kdy díky menší aktivitě spoluhráčů řešili hráči situace především individuálně se také v plné kráse ukázali dovednostní brzdy (kontrola prostoru kolem sebe, otevřené postavení a první dotek, hra slabší nohou, střelba).

Do dalších zápasů a tréninku si tak musíme vyhodnotit důvod úpadku energie. Jak moc je to energetickou záležitostí a jak moc v tom má prsty i mentální nastavení spojené se zaměřením na skóre a sníženou sebedůvěrou během nepříznivého stavu.