U13 – SpSM s Boskovicemi

Seznam zápasů

Boskovice vs SK FŠ Třebíč

U13 - Mladší žáci

Výsledek1. třetina2. třetina
6 : 42 : 12 : 1

Sestava
Cízl, Gotthard, Hotový, Kratochvíl, Krejcar, Krejčí, Németh, Palát, Procházka D., Průšová, Řezníček, Tománek, Veleba

Střelci
Krejčí 2x, Krejcar, Tománek

V neděli jsme zajížděli na hřiště do Letovic, kde jsme sehráli další zápas SpSM s týmem Boskovic. V zápase jsme chtěli dál pokračovat v odklonu od výsledku ke hře a také od ztuhlosti a křečovitosti k uvolněnosti. To jsme již částečně zlepšili v minulém zápase se Sigmou a s Boskovicemi v tom chtěli pokračovat. Jediným tématem navíc, které chceme z tréninku přenášet do zápasů je trpělivost a hra v útočné třetině, abychom zde zvládli kombinovat či se samostatně prosazovat v klidu, neukvapeně a bez narážení a prorážení. Zápasovou zpětnou vazbu k našim tématům bych shrnul následovně.

Výsledek x hra: Na klucích byli vidět emoce jak při vstřeleném či obdrženém gólu, nicméně se tímto již nenechali tolik svazovat a hlavními hnacími motory byly po celou dobu zápasu nastavená herní témata. Párkrát se nám mezi sebou vkradlo vyčítání chyb (hlavně vedoucích k obdrženému gólu), ale i s tímto jsme dokázali pracovat a atmosféru v týmu udržet pozitivní.

Křečovitost x uvolněnost: Zde byl vidět další pokrok, kdy jsme působili uvolněněji, odvážněji a volili zajímavá individuální i týmová řešení. Míra progresu je individuální a zatímco někteří hráči se již blíží uvolněnosti, při které mohou využívat maximum potenciálu, někteří stále poznávají a pracují na odbrzďování brzd (předchozí nezdary, výsledkový tlak, snaha nic nepokazit, atd.), které si s sebou nesou.

Hra v útočné třetině: Zde bylo vidět, že kluci přemýšlí a zkouší tréninkové principy. Hra soupeře byla postavena na tuhé defenzivě a jednoduchých a rychlých protiútocích, a tak jsme tuto hru mohli velkou část zápasu pilovat. Změna oproti předchozím zápasům byla v trpělivosti, kdy jsme dokázali držet míč delší dobu u soupeřovy branky. Kladně hodnotím doplnění a útočení ve velkém počtu (i za cenu jednoduchých brejků soupeře po naší ztrátě), ale bohužel ani tak jsme nenašli způsob, jak do zhuštěné obrany s výborně chytajícím brankářem vniknout. V dalších trénincích, tak budeme pracovat na aktivní hře, při které nebudeme na chybu soupeře čekat, ale která donutí soupeře k vytvoření těchto mezer v obraně a tím tak k prostoru k zaútočení.

Celkově vnímám zápas z pohledu herních témat pozitivně. Bohužel nám utekly dva začátky třetin, kdy jsme jednoduše inkasovali a my se naopak přes úpornou defenzivu soupeře tolik neprosazovali, ale z pohledu postupného rozvoje naší hry, byl zápas přínosný…