U13: Turnaj v Pardubicích

Seznam zápasů

U13 - Mladší žáci

Sestava
Jonáš - Bartůněk, Gruszka, Hadraba, Hlouch M., Hlouch J., Hotový, Jančok, Korec , Lapeš, Mikuláš, Pokorný, Růžička, Štraus, Vala


Kategorie U13 se zúčastnila dvoudenního a velmi kvalitně obsazeného turnaje v Pardubicích, kde se hrálo na celé hřiště ve formátu 10+1. V základní skupině jsme se postupně utkali s týmy Mladé Boleslavi, Jablonce a Pardubic.

FK Mladá Boleslav 4:1 FŠ Třebíč
Úvodní utkání s pozdějším vítězem celého turnaje začalo utkáním, které bylo herně vyrovnané, avšak naplno ukázalo naše nedostatky. Ukázali jsme velmi dobrou přechodovou část a několik brejkových situacích, v těch nám však chyběla kvalita v předfinální fázi a k ohrožení soupeřovy branky jsme se tak nedostali. V naší defenzivní třetině jsme pak nedokázali být důslední při obranné činnosti, čehož soupeř dokázal naplno využít.
FK Jablonec 2:3 FŠ Třebíč
V utkání s Jabloncem jsme navázali na předchozí utkání, ale dokázali jsme hrát v daleko větší intenzitě a nedávali jsme soupeři tolik prostoru, zejména pak při repressingu. Obě obdržené branky opět pramenily z naší nedůslednosti v defenzivní třetině hřiště, avšak v ofenzivní činnosti jsme dokázali najít finální řešení a daleko častěji jsme tak ohrozili soupeřovu branku.
FŠ Třebíč 0:6 FK Pardubice
Střetnutí s domácím celkem následovalo hned po utkání s Jabloncem, které pro nás bylo velmi fyzicky náročné, což se také projevilo na tomto utkání. V tom Pardubice jednoznačně dominovaly a zaslouženě toto utkání ovládly.

To vše znamenalo 3. místo ve skupině, na základě kterého jsme v sobotním pokračování turnaje změřili v rámci bronzové skupiny síly opět s týmem Jablonce, pak také s týmem Cidliny a Chrudimi.

FK Jablonec 3:1 FŠ Třebíč
Repríza pátečního utkání pro nás začala velmi dobře – naší převahou a úvodní brankou, po které jsme vedli. Ta však změnila ráz celého utkání, poté přebral iniciativu soupeř a po naší neproměněné šanci přišel trest a zasloužené otočení skóre ve prospěch týmu zpod Ještědu.

FŠ Třebíč 3:0 RMSK Cidlina, MFK Chrudim 1:5 FŠ Třebíč
Obě tato utkání byla jednoznačně v naší režii a přinesla poměrně jasná vítězství. V utkání s Cidlinou nám dělalo problém překonávat soupeřův hustý blok před vlastním vápnem, což vyžadovalo větší šířku hřiště a otevírání prostorů pro průnikové přihrávky, které nás zdobily v průběhu celého turnaje.

Na základě těchto výsledků jsme v rámci bronzové skupiny obsadili druhou příčku a domů do Třebíče jsme si odvezli mnoho nových zkušeností a poznatků do další práce. Mezi velké plusy lze z fotbalového hlediska jednoznačně zařadit adaptabilitu na formát 10+1 (podstatně lepší než na počátku sezóny ze 7+1 na 8+1), schopnost vyjet i ze složitých situací z vlastního vápna a profilování některých hráčů na nové posty. Z toho sociálního pak čas strávený pospolu a prohlubování skupinových vztahů. V plné nahotě se pak na hřišti projevil problém s totální nedůsledností v obranné činnosti, zejména pak ve vlastním vápně.

 

Trenéři

Kabeláč, Křeček, Talafa