U13 zvládla Zimní Třebíč 2019 i následný Miniturnaj v Brně

V sobotu 12.1.2019 se v Třebíči konal již tradiční halový turnaj organizovaný naším klubem, který má každoročně kvalitní obsazení. Letošního turnaje se zúčastnila tato mužstva: AC Sparta Praha, 1. FC Slovácko, FC Zbrojovka Brno, FK Hodonín, slovenský FC Senec a samozřejmě Fotbalová škola Třebíč. Hrací čas jednoho utkání byl stanoven na 22 minut.

Nominace: Trešl, Kasáček, Syrový, Mucha, Puzrla, Bulíček, Rygl

Při pohledu na obsazení turnaje se očekávala velmi atraktivní podívaná. Za pravdu tomu dal hned úvodní zápas domácí Fošky proti Zbrojovce. Hned od prvních minut bylo vidět vysoké nasazení a obrovská individuální kvalita z obou stran. Akce střídala akci a přítomní diváci se měli skutečně na co dívat. V tomto utkání bylo naše mužstvo nakonec šťastnější a zaslouženě zvítězilo. Přesto že nám následující dvojutkání proti Spartě a Slovácku vítězství nepřineslo, mohli jsme si říci, že jsme obě mužstva kombinačně i individuálně přehráli. V dalších utkáních naši kluci dominovali a své soupeře do ničeho vážnějšího nepustili. Naopak sami si s chutí zastříleli.

Dnes si kluci zaslouží absolutorium za to, jak celý turnaj zvládli. Ve všech utkáních ukázali, že jsou více než konkurenceschopní a sami si dokázali, že i v menším počtu hráčů se mohou měřit s tak kvalitními týmy. Velkou radost nám udělala především předvedená hra a individuální řešení obranných i útočných situací. V zakončení jsme si mohli/měli počínat mnohem lépe. Kdybychom zachovali chladnou hlavu, mohli jsme nastřílet větší počet branek.

Pozitivní ovšem je, že se do takového množství příležitostí dostáváme. Klukům děkujeme a přejeme jim, aby v takových výkonech pokračovali i nadále.

Miniturnaje 6+1

V neděli 13.1.2019 jsme se domluvili se Zbrojovkou a Slováckem, že si odehrajeme v Brně venku na umělé trávě, ještě miniturnaj 6+1 na polovinu hřiště, bohužel vlivem mnoha omluvenek, kvůli tomu, že někteří hráči museli odehrát oba dva dny a další hráči, kteří byli sice jeden den, ale nejsou ještě připraveni odehrát utkání v plném nasazení jsme se spíše v průběhu turnaje měřili sami se sebou, než se soupeřem a snažili se rozvíjet naše morální vlastnosti (odolnost,houževnatost atd.). Jak už jsem zmiňoval, vlivem únavy jsme se v mnoha situacích nerozhodovali dobře, ve spoustě osobních soubojích prohrávali, i když jsme dělali vše, co jsme v danou chvíli mohli, tak se nám nedařilo dle našich představ, ale i tak jsme si dokázali v průběhu 2 utkání najít témata, na kterých budeme do budoucna pracovat. Kluci si zaslouží velkou pochvalu, za svůj přístup a snahu i přes nepříznivé podmínky a únavu hrát, rozvíjet se a soustředit se na témata, která probíráme, moc jim za takový přístup děkujeme, je radost s nimi pracovat

Nominace: Bulíček, Janík, Kučerňák, Maňásek, Mareš, Mucha, Nguyen, Polášek, Puzrla, Rygl, Syrový, Trešl

Trenéři Beran a Chalupa