U14 – HT Slatiňany

Seznam zápasů

U14 - Starší žáci "B"

Sestava
Cízl - Cubillos, Jedlička, Németh, Palík, Procházka M., Řezníček


První hrací víkend v novém roce jsme s vybranými hráči absolvovali halový turnaj starších žáků ve Slatiňanech. Turnaj byl obsazen týmy krajské úrovně (Chotěboř, Slatiňany a Proseč), kdy většinu soupeřů tvořili již velmi vyspělí hráči ročníku 2008. Turnaj byl hrán každý s každým dvoukolově a nakonec jsme obsadili 3. místo, ale zpět je hře.

1.kolo

Soupeři nás jasně přehrávali díky svým fyzickým předpokladům (rychlost, osobní souboje a důraz, tvrdost zakončení). My se snažili odpovídat kreativní kombinační či individuální technickou hrou. Bohužel jsme k tomu nepřidali dodržování základních jednoduchých principů jako rychlé přepínání, obsazování a důraz v soubojích, rychlá práce s míčem, a tak jsme hru soupeřům často velmi ulehčovali. Výsledky i hra v tomto kole tedy vyznívala po většinu času pro soupeře.

2. kolo

Po vykomunikování výše zmíněných nedostatků a vyjasnění si pozičního či těsného bránění a jeho využití se hra v druhých zápas velmi posunula. Již jsme byli schopni souvisleji držet míč (i díky většímu zapojení brankáře), lépe jsme nabíhali i přesněji kombinovali a když se k tomu přidala dobrá individuální technika, tak jsme dokázali dobře ohrožovat soupeřovu branku. Také ubylo momentů, kdy nás soupeř přehrál jen dlouhým výhozem nebo kdy jsme po ztrátě míče nepřepnuli. To vedlo k vyrovnání hry i s vyspělými soupeři což se odrazilo i na výsledcích.

Organizátoři nás chválili za předváděnou hru proti starším klukům, my na oplátku chválíme dobrou organizaci bez prostojů a krásné ceny.