U14: Přátelské utkání s Havlíčkovým Brodem

FŠ Třebíč – FC Slovan Havlíčkův Brod 6:5

Góly: Nguyen, Bulant, Buliček, Nestrojil, Šubert, Mucha.

Záměr do druhého zápasu byl v případě držení míče co největší počet vstřelených branek a pokud jsme míč neměli, zahušťování prostoru a dostupování hráčů.

První třetinu hry jsme se hledali a vytvořili jsme spoustu chyb i ztrát pramenící ze špatného vnímání se a vzájemného pochopení i nedostatku trpělivosti. Nutno dodat, že jsme zkoušeli nový formát 3-5-2, který je organizačně velmi náročný a chtěli jsme vidět, jak si kluci s touto formací poradí.

Druhou třetinu utkání jsme již začali zapojovat prvky stejně jako s Jihlavou, kdy jsme si již lépe otevírali střed hřiště, kterým jsme si hodně pomohli v přechodové fázi do útočné poloviny soupeře a vytvářeli jsme i prostory pro průnikové přihrávky. Byli jsme již úspěšnější ve výměnách míče mezi sebou a již jsme i lépe doplňovali v prostorech kolem míče.

Poslední třetinu jsme již soupeře tlačili a vytvářeli si větší počet situací k zakončení, které jsme i proměnili.

Naší bolestí jsou standartní situace jak obranné, tak i útočné.

Každopádně jsme ukázali, že máme na čem stavět, umíme se pustit do nápaditých výměn míče mezi sebou, obranná řada umí vyvést i doplnit útok, za každou cenu chceme hrát tvořivý a konstruktivní fotbal a chuť hrát i vyhrát je znatelná.

Hodnotili: BB