U14: Report z utkání s Vysočinou Jihlava

FŠ – Vysočina Jihlava 6:4 (3:1)

Góly: 2x Nestrojil, Nguyen, vlastní, Kučerňák, Syrový

Sestava: Trešl, Zubák, Rygl, Syrový, Hynek, Puzrla, Bulant, Mucha, Kučerňák, Nestrojil, Nguyen, Janík, Matějka, Pokorný

Záměr, který jsme společně stanovili, zněl – dát co nejvíce gólů a vyhrát utkání + každý hráč si do utkání vložil svůj vlastní úkol. Pro trenéry bylo důležité, abychom ve hře zohlednili témata, kterými procházíme již od začátku přípravy – mít jasný záměr a vnímat rychlost v rámci přepínání a aktivity + k tomu jsme se začali zabývat přímo záměrem a rychlostí v rámci zakončování.

Byť šlo o naše první utkání v rámci přípravy a měli jsme již za sebou několik tréninků v rámci soustředění, vstoupili jsme do utkání ve vysokém tempu. Dařilo se nám držet míč, rozvíjet zajímavé kombinace a k vidění bylo i několik pohledných individuálních řešení i řešení v rámci součinnosti, ze kterých jsme si vytvořili několik slibných příležitostí. Natropili jsme samozřejmě i několik chyb, ze kterých pramenily i obdržené branky – zejména pomalejší dostupování a vytváření tlaku na hráče soupeře. Během zápasu si kluci i vyzkoušeli různé posty, aby i nový trenér mohl vidět hráče v různých situacích v různých prostorech.

Kluci se zvládli kousnout a odehráli 80 minut (někteří s větším, někteří s menším sebezapřením) a po konci utkání popadali na hřiště. Těšilo nás nasazení, bohaté nápady v akcích i zvýšená chuť k zakončování. Prostoru pro zlepšení je samozřejmě také mnoho a budeme jej postupně ladit.

Hodnotili: BB