U14: První mistrák se Svratkou Brno

Seznam zápasů

Svratka Brno vs SK FŠ Třebíč

U14 - Starší žáci "B"

Výsledek1. poločas
7 : 33 : 1

Sestava
Cízl - Pařil (Průšová), Petrák, Chládek, Řezníček (Kratochvíl) - Brovchenko, Krejcar, Veleba - Hotový (Procházka D.), Procházka M., Kvachuk (Cubillos)

Střelci
Brovchenko 2x, Procházka M.

Bohužel nám ujel začátek utkání, kdy jsme byli neorganizovaní a tím nabízeli soupeři mezery k zaútočení. V této části hry jsme tápali v práci s prostorem. Při hře s míčem jsme nedostatečně zvětšovali hřiště a když jsme již vyjeli do volného prostoru, tak byla naše hra pomalá a mezery tak nestihli využít. Při bránění jsme naopak pozdě dostupovali a neposouvali se do těžiště.

Když odhlédnu od této části, tak ve zbytku zápasu byli jasně viditelné tréninkové principy. Organizované zakládání od brankáře, kdy jsme dokázali bezpečně a kreativně vyjíždět až na soupeřovu polovinu a hrozit z nebezpečných průnikovek. A na druhé straně schopnost zapresovat rozehrávku soupeře a získávat míč nahoře nebo nutit protihráče k nákopu.

Jsem rád, že se tyto principy přenáší do hry a věřím, že s dalším postupným osvojováním a vylepšováním naší hry můžeme být v dalších zápasech úspěšnější. Brzdami v tomto zápase se ukázalo předčasné finalizování akcí již z naší poloviny, kvalita dovedností při zakončení a klid před soupeřovou brankou a dále schopnost zachytávat rychlé protiútoky soupeře.

Zajímavé výkony: Procházka M., Brovchenko, Chládek