U14: Report z utkání s Boskovicemi

Boskovice – FŠ Třebíč 0:9 (0:4)

Sestava: Trešl – Zubák (66´ Puzrla), Kasáček, Polášek, Borůvka – Rygl (c), Syrový, Šubert, (51´ Šín) Kučerňák, Matoušek  (49´ Jančok) – Maňásek (41´ Nestrojil)

Střelci: 1. Kučerňák Daniel, 23. Matoušek David, 24. Kučerňák Daniel, 26. Syrový Bedřich, 48. Kučerňák Daniel, 58. Jančok Karel, 72. Kučerňák Daniel, 73. Nestrojil Jan, 76. Nestrojil Jan

Do utkání v Boskovicích jsme opět chtěli vstoupit přes základní pilíře, které se neustále opakují jako kolovrátek – držení míče, po ztrátě okamžitý represing, odvaha podstoupit chytrý risk (v jaký moment, v jakém prostoru)

Více jsme se opět zaměřovali na počet hráčů zapojených do útoku, využití křídelních prostor a otevírání si soupeře pro překonání jeho zóny. V prvním poločase jsme vstřelili velmi rychlý gól a pak ne a ne se dařit v poslední třetině soupeře. Často jsme si přestali ve vápně, nebo před vápnem vědět rady a soupeř jej zavřel klidně i v 9-ti, 10-ti hráčích, což bylo pak složité, abychom našli, kudy se tam dostat, nebo si vytvořit dobrou střeleckou pozici. Rozhodně se nám ale dařilo útočit ve větším počtu a i Trešlíňo se mnohem více posouvat za obránce a dobře nám pak zajišťoval hřiště.

Byly tam chvílemi velmi zajímavé pasáže, kreativní součinnost, výstavba útoku – zvláště přechod z naší poloviny na polovinu soupeře. Po čtvrté vstřelené brance jsme však snížili svou aktivitu, reakce po ztrátě byly pomalejší a jako bychom se spokojili s tím, co máme.

To jsme také do druhého poločasu chtěli změnit a opět probudit dravé šelmy hladové po každém míči, po každé vytvoření si šance pro vstřelení gólu. Bylo tam lehké zlepšení v průniku do vápna, zvláště to oživila větší přímočarost hráčů z křídelních prostorů směrem do vápna, přesto jsme se častokrát velmi zabrzdili.

Takže stále a stále se držíme neutuchající urputné aktivity, dravosti, hladu a jejím naplnění.