U14: Report z utkání s HFK Olomouc

HFK Olomouc – FŠ Třebíč 1:4 (1:3)

Sestava: Trešl – Bulant, Kasáček, Puzrla (c) (56´ Borůvka), Polášek – Syrový, Bulíček (66´), Nguyen (64´ Matoušek), Kučerňák, Mucha (41´ Zubák) – Rygl

Góly: 5´ Polášek, 21´ Kučerňák, 36´ Kučerňák, 60´ Bulíček – 23´ HFK

Před zápasem jsme opět dali možnost klukům si ověřit, jak probíhá příprava na utkání od určení záměru, úkolů na hřišti, přes odpovědnost za rozcvičku, její provedení bez vstupu trenérů. Již byla znatelně zformovanější, než při prvním pokusu a mnohem lépe strukturovaná a přehledná.

Do zápasu se šlo opět dát co nejvíce gólů a tomu podřídit své chování – výška napadání; rychlost a agresivita při presingu po ztrátě míče; když držíme míč, jaké prostory si otevíráme a využíváme pro překonání obrany soupeře; v kolika lidech útočíme a jak dostupujeme prostory, kde vznikají mezery mezi naším útokem a obranou.

Dařilo se nám držet míč převážně na našich kopačkách a určovat směr i tempo utkání, již jsme byli schopni lépe pracovat s křídelními prostory, než tomu bylo v prvních utkáních a už jsme se i lépe prolínali mezi posty a konečně se i dařilo lépe vytahovat krajní obránce do vápna soupeře, byť představa jejich podpory útoku je samozřejmě ještě výraznější, ale rozhodně malý krůček pro člověka… větší pro Fošku.

Co se nám stále nedaří dle představ je agresivita a okamžitý útok na míč po ztrátě. Máme pořád návyky, že po ztrátě hráči couvají, stejně tak při naší střele mimo branku soupeře… místo toho, abychom soupeře zmáčkli a vytvořili tlak, ustupujeme – nechápu kam a připravujeme se tím o spoustu energie, kterou pak věnujeme do dlouhých tras zpět k naší brance po zvolení dlouhého nákopu soupeřem.

Každopádně hráči s informacemi pracují čím dál lépe a očekáváme další posun v těchto aspektech hry.

Video z utkání: HFK Olomouc vs. SK Fotbalová škola Třebíč

Hodnotili: BB