U14+U15: Report ze zápasu se Svratkou Brno

V neděli jsme s mixem kluků 04 a 05, kteří nikam neodjeli na hory sehráli zápas proti ročníku 2005 Svratky Brno.

FŠ Třebíč – Svratka Brno 6:3
Góly: Brada 3x, Vojáček 2x, Dvořák

Zápas se hrál 90 minut a odjeli jsme tam přesně v 11 lidech. Zápas pro mě dopadl daleko pod moje očekávání. Zápas se sehrál na horním hřišti na TCM, které o trošku menší než klasické hřiště a tak od začátku nám bylo jasné, že budeme neustále pod tlakem a budeme muset hledat volné prostory. Prvních 30 minut kluci nehráli jako tým a přetahovali se o to, kdo bude ten co to vezme na sebe a projde celé hřiště. Přiznám se ,že jsem v tom trochu nechal kluky koupat a čekal, zda jim dojde, že když už jim 7x nevyšel pokus o to projít 3 hráče, že po 8. zvolí jiné řešení, bohužel nakonec to dopadlo tak, že jsme si to o přestávce museli říct, aby se to změnilo, druhých třicet minut bylo znamenitě lepších, snažili jsme se kombinovat a dostávali se do šancí z křídelních prostorů, co ale vůbec nefungovalo byla změna těžiště hry a hledání volných prostorů – což byl také náš cíl před zápasem. Neustále jsme přetěžovali strany na kterých byl míč, pokud se nám z těch prostor konečně míč vrátil na střed, opět nás nenapadlo nic lepšího než ho tam vrátit zpátky. Opravdu málokrát se nám povedlo otočit hru tak rychle, abychom se dostali do otevřených prostorů, několikrát jsme hru i správně otočili, bohužel nám to trvalo moc dlouho a soupeř už druhou stranu zavřel a my opět nevnímáme, že strana je zavřená, správně jsme otočili hru, protože to po nás chtěl trenér, ale bohužel jsme se nezamýšleli proč tu hru otáčíme a čeho tím chceme docílit a tak jsme neustále naráželi a byli v soubojích. Poslední věc, která byla z naší strany opravdu příšerná bylo zakončení několikrát ze 3. metrů nejsme schopni dát gól do prázdné brány nebo po spoustě křídelních úniků 1vs1 trefujeme brankáře.

Hodnocení od hráčů:

Dlouhý: „Myslím si, že jsme hráli hodně dopředu a dařilo se nám držet míč, ale většinou jsme byli zbrklí při zakončení. Vzadu nám fungovalo zajišťování a komunikace. A dařili se nám i některé průnikové přihrávky.“

Koubek: „V první třetině jsme se nějak nemohli dostat na naše tempo, což ne co nejrychleji získat míč. Byli jsme neustále pod tlakem, málo jsme roztahovali hřiště. Hráli jsme furt na jedné straně, třeba klidně i 10 minut. Já měl osobně špatnou kontrolu prostoru kolem sebe a špatné převzetí míče. Málo jsme napadali a ještě méně stříleli. Ve druhé třetině už se zlepšilo tempo, napadání a byli jsme si jistější při přihrávkách. Dokázali jsme už otočit hru na druhou stranu a zpátky. Víc jsme se dostali do zakončení, protože když jsme měli balón, otevírali jsme to do stran a tím jsme se dostali do rychlých breaků. Ve třetí třetině už na nás padala únava, tím pádem jsme přestali tolik napadat, ale soupeř byl ještě víc unavený a my si dokázali přihrát a jít třeba 1v1, nebo si dát průnikovou přihrávku a otáčeli jsme rychleji hru. Ke konci jsme fakt nemohli, ale skvělá obrana vše zvládla s přehledem.“

Vostal: „Dneska jsme hráli si myslím celkem dobrej fotbal. No, fotbal asi ne, protože fotbal je týmová hra a bez toho to nejde, ale to jsme si uvědomili, až tak v půlce zápasu. Někteří jsme se taky chytře u zakončení (na prázdnou bránu) zaklonily, aby naše střela letěla hezky daleko nad bránu👌. Taky jsme se nedokázali domluvit na rozebrání protihráčů.“

Blažek: „Do utkání jsme vstoupili docela dobře a dali jsme rychlé góly. Tím jsme soupeře nabudili k vysokému tempu, které si udržel první dvě třetiny. V poslední třetině jsme my i Svratka Brno pomalu odpadávali, a tak obě mužstva začala chodit do protiútoků, ze kterých padaly góly. Trápila nás nabídka, přesná přihrávka a zpracování.“