U15: Report z utkání se Žďárem nad Sázavou

FŠ Třebíč – Žďár nad Sázavou 7:1 (5:0)

Sestava: Škarek – Holeček (50´ Brada), Brabec, Svoboda, Jurda – Vašina (43´Chodák), Havlík, Vojáček, Přikryl, Blažek (56´Křemenák) – Dvořák
Střelci: 4´ Přikryl, 11´ Blažek, 15´ Přikryl, 23´Blažek, 30´Blažek, 44´ Přikryl, 58´Křemenák – 65´Žďár n. S. 

Hodnocení: Před zápasem jsme mimo připomenutých principů, se kterými dlouhodobě pracujeme (držení míče, repressing, odvaha), jsme se ještě pustili navíc do dvou témat – střelba ze střední vzdálenosti a interaktivní výběr místa podle polohy soupeře, jinými slovy vzájemné pohybové reakce hráčů na sebe takovým způsobem, abychom vždy měli více variant do kombinací a nenechali jsme se soupeřem dostat pod tlak.

V prvním poločase jsme nasadili poměrně slušné tempo a povedlo se nám vstřelit několik branek i plnit principy, který jsme si pro tento zápas předsevzali. Dařilo se nám rychle napadat po ztrátě, byli jsme schopni řešit situace i před naším vápnem s klidem a dokázali jsme si připravit takto několik zajímavých přechodů na útočnou polovinu soupeře. Bylo znát, že jsme lépe využívali šířku hřiště, ačkoliv jsem osobně ještě postrádal do kombinačních výměn více přesnosti a vzájemného vnímání pohybu.

Do druhé půle jsme ještě chtěli navýšit aktivitu a vymáčknout ze sebe naprosté maximum a nastřílet ještě několik branek. Bohužel v mých očích se stal opak. Prvních 15 minut utkání tempo bylo slabé, na druhou stranu jsme soupeře téměř nepouštěli k míči a zmíněné interaktivní výměny probíhali velmi dobře, byť na naší polovině. Poté jsme začali více útočit, více se hrnout dopředu, nicméně s větším počtem nevynucených ztrát. Nicméně i s tímto si kluci poradili tak, že alespoň zvýšili úsilí do zisku míče po ztrátě a zahájení rychlého protiútoku.

Jsem rád za chuť do zápasu i chuť do zkoumání témat, se kterými pracujeme a jsem rád i za hráče, kteří statečně přijímají role, které si navrhujeme, ať už se to týká postu, nebo způsobu řešení herních situací. Je vidět, že na sebe čím dál lépe reagují a jsou vnitřně stále pevnější skupina.