U15: Report ze zápasu v Kroměříži

Kroměříž – FŠ Třebíč 1:2 (1:2)

Sestava: Škarek – Chodák, Dvořák, Holeček, Svoboda (45´ Křemenák) – Havlík, Blažek, Vojáček, Jurda, Brabec – Přikryl (55´ Vašina)

Góly: Havlík, Blažek

Zatím nejzajímavější zápas, který jsme doposud odehráli a jsme velmi rádi za způsob hry, kterým se prezentovala Kroměříž, neboť to je zatím nejfotbalovější tým, proti kterému jsme nastoupili. Prvních deset minut utkání se hrálo ve vysokém tempu, hráči Kroměříže nás velmi rychle napadali a snažili se nás zatlačit na naší polovinu hřiště. To se jim i prvních deset minut dařilo. Pak se hra ustálila, podařilo se nám dostat lépe pod kontrolu míč, o který jsme velmi často přicházeli nepřesnými přihrávkami a složitými řešeními situací. Poté, co jsme obdrželi vlastní branku, jsme se překvapivě zklidnili a více jsme si otevřeli hřiště a začali jsme být více na míči a hra byla již více vyrovnaná. Poté jsme měli čtyři velmi slibné šance, z nichž padli dvě branky.

Druhý poločas si troufnu říci, že patřil nám. Byli jsme v držení míče, dokázali jsme si otáčet hřiště, vytvořit mezi sebou několik zajímavých výměn a dostali jsme se do mraky šancí, které jsme už bohužel neproměnili. Rychle jsme napadali a získávali jsme spoustu míčů, kterými jsme si pak vypracovávali postupné útoky i rychlé protiútoky. Dařilo se nám napadat i poměrně vysoko, a tak jsme už soupeře do vážnější situace nepustili.

Rád bych poděkoval hráčům i trenérům Kroměříže za přístup k zápasu a byli bychom rádi za více takových zápasů, které nejsou založené na hurá fotbalu, kdy lítá míč vzduchem od vápna k vápnu. Také chválím mně svěřené hráče za odhodlaný a aktivní přístup, vysoké nasazení a schopnost změnit nepříznivý způsob hry na efektivnější variantu.