U17: Improvizovaný přátelák s Bystrckou a Fošáckou U19

Sestava
Cízl - Rambousek, Kolář, Zubák, Mareš - Filipec, Vostal (Urban), Brabec - Uhlíř, Doležal, Šín

Střelci
Doležal

V sobotu 5.8. jsme díky absenci U17 z Bystrce odehráli improvizovaně jeden poločas proti bystrcké U19 a poté druhý poločas proti naší U19.

Do zápasu jsme šli po soustředění, kde bylo hlavním tématem zakládání útoku od brankáře a celkově hra s míčem na vlastní polovině. Tento fakt byl na hřišti v obou poločasech jasně patrný a i proti silnějším a rychlejším soupeřům jsme se nebáli hrát odvážně a podle nastavených principů. Byla vidět chuť, odvaha i týmová podpora, díky které jsme mohli ukázat své dovednosti. Podle zaznamenaných statistik jsme tak Bystrc předčili jak v držení míče, tak i počtu přihrávek a střel na branku. Bohužel na góly byl úspěšnější soupeř a tak jsme prohráli 0:2. S naší U19 jsme již tolik na míči nebyli a většina statistik vyzněla pro ně. Byla to ale super příležitost právě pro nácvik vyjíždění od brankáře skrz vysoký pres soupeře. Zde musím pochválit dobrou práci s prostorem od většiny hráčů, kdy jsme dokázali vyjíždět jak přes hru do obrany, středních i krajních záložníků. Celkově jsme tento poločas prohráli 1:2. Nyní nás čeká upevňování těchto principů a navázání s nácvikem hry s míčem na útočné polovině, kde nám v zápase často chybělo doplnění nebo jsme akci nedohráli dostatečně kvalitně.