U8: MU v Lipníku

Seznam zápasů

U8 - Mladší přípravka "B"

Sestava
Pokorný, Havelka F., Havelka J., Vidlák, Jančok, Janata, Zeman, Sobotka, Zelenák, Vérosta, Kohlstromová Bouše, Cejpek F., Cejpek D.,


V pátek 22.4.2022 jsem zajížděli k letošnímu prvnímu mistrovskému utkání do Lipníka. I přes nepříznivé počasí se dostavilo čtrnáct natěšených dětí. Přímo na místě jsme si zapůjčili čtyři coerver branky a udělali si ještě jedno menší hřiště. Děti jsme rozdělili do dvou skupin, čímž jsme zabezpečili rovnocennou minutáž pro všechny naše děti.

Na menším hřišti jsme mezi sebou sehráli mini utkání formou 3+0. Zde bylo hlavním cílem hledat volnou branku, případně si ji vytvořit. Dále jsme s dětmi pokračovali v tématu získávání míče (Kde jej chceme získávat? Kolik času potřebujeme na zisk míče a co následuje po tom co ho získáme?), samozřejmostí bylo zkoušení nejrůznějších kliček.

Ve hře 4+1 proti Lipníku jsme měli podobné témata rozšířená o rozehrávku/vyjíždění od našeho brankáře. Jak rychle umíme a chceme řešit herní situace? Řešili jsme také přepínání útok vs. obrana včetně rychlosti reakce.

Od úvodu utkání jsme byli velmi aktivní, dařilo se nám získávat míč pod naši kontrolu. Snažili jsme hledat volné prostory pro vyjetí, ale často jsme naráželi s míčem do soupeře. Možná i vlivem podmáčeného terénu se nám nedařili složitější kličky, nejčastěji byla vidět zasekávačka či zašlápnutí míče. Dařilo se nám vyjíždět od brankáře. Dokonce Šimonovi Vidlákovi se několikrát podařilo z pozice brankáře projít celé hřiště až před branku soupeře. V celém utkání jsme mohli nastřílet více branek, ale buď jsme netrefili vůbec branku nebo jsme neměli dostatečnou razanci kopu. Všechny děti zaslouží pochvalu za aktivní přístup, chuť učit se a zlepšovat se.

Rodičům děkujeme za fandění a podporu.

Těšíme se na další společný týden.

Trenéři