U8 – Víkend plný fotbalu

Seznam zápasů

U8 - Mladší přípravka "B"


Kategorie U8 měla na pátek 19.11.2021 dvojí plán. Rozhodli jsme se využít možnosti sehrát přátelské utkání s kamarády z Náměště na jejich půdě. Vzhledem k časovým a prostorovým možnostem se do Náměště vydaly dvě trojice dětí na hru 3vs3. Ostatní děti absolvovaly tréninkovou jednotku v Třebíči.

Utkání se zúčastnil Fanda Pokorný, Erik Hotový, Jan Žahourek, Šimon Vidlák, Ondřej Jančok a Daniel Falhar

Více než hodinu čistého času jsme hráli 3vs3 v poli pouze na jednu florbalovou branku. Strávený čas jsme věnovali vedení míče, zakončení, přepínání, hledání volného prostoru při snaze dostat se s míčem k soupeřově brance. Často se nám stávalo, že jsem do soupeře naráželi, také nás míč moc neposlouchal a utíkal nám do zámezí. Děti si mohly nespočetněkrát vyzkoušet situaci vyjetí od vlastní branky. Sami se pokoušely přijít na způsob jak nejefektivněji vyjet a dostat se na polovinu soupeře. Na závěr jsme si s dětmi z Náměšti zasoutěžili v posouvání žíněnky přes celou palubovku.

 

Den na to, tedy v sobotu 20.11.2021 jsme se zúčastnili halového turnaje v Okříškách. Našimi soupeři byly děti z Okříšek, HFK Třebíč, Jihlavy, Znojma a Zbrojovky Brno.

Nominace: Jančok, Falhar, Vidlák, Krška, Válek, Janata, Leština, Tomšíček, Vošmera, Bouše

Během dopoledne jsme se střetli se všemi zúčastněnými celky. V utkáních s Okříškami, Znojmem a HFK Třebíč jsme byli herně lepší, dařili se nám zejména individuální průniky, i aktivita po ztrátě míče byla velmi dobrá. Bohužel nám chyběla kvalita v zakončení, často jsme ztroskotali na brankáři. Vyrovnané utkání jsme svedli s Jihlavou, která byla nakonec šťastnější díky lepší produktivitě. Poslední utkání jsme sehráli s bezkonkurenční Zbrojovkou Brno, která za celý turnaje nedostala ani jednu branku a celý turnaj jednoznačně vyhrála.

Na turnaji nám scházelo rychlejší rozhodování, prostorová orientace, rychlejší a kvalitnější zakončení. Naopak můžeme vyzdvihnout entuziazmus, aktivitu, snahu a chtíč dát gól a vyhrávat. Jako jediný tým na turnaji jsme dá se říci hráli bez brankáře. Po dohodě s dětmi jsme chtěli, aby náš poslední hráč (brankář) vyjížděl podporoval útočení. Branky jsme dostávali zejména po vlastních chybách, při snaze o vyjetí z branky nebo rozehrávky na volného hráče.

Děti bychom chtěli pochválit za to, jak na celém turnaji vystupovali ať už na hřišti nebo mimo něj. Byli jsme také potěšeni tím,  že po turnaji šlo automaticky hned 8 dětí do sprch.