0 : 170 : 9

Sestava
Havlínová - Stokasová, Konečná, Chalupová, Nováková, Dvořáková, Břinková, Mrňová, Jurová K., Tichá, Jurová I., Benáčková, Slabá, Nosková, Ryglová, Roupcová, Horváthová, Kocourová

Popis zápasu

V sobotním mistrovském utkání na hřišti v Trnavě jsme přivítali celek z brněnských Medlánek. Proti nám stál velmi zkušený soupeř, ve kterém mnoho hráček prošlo ať už mládežnickými případně dospělými týmy, které v českém ženském fotbale hrály na nejvyšší úrovni. Přesto jsme před zápasem měli velká očekávání. Ty se okamžitě projevily naším aktivním vstupem do utkání. Bohužel jsme hned ze začátku neuhlídali dva rychlé náběhy soupeře a velmi rychle prohrávali 0:2. Přesto byla z naší strany snaha hrát stále aktivně. O pár minut později však přišly další slepené góly. To byl pro nás velmi těžký začátek, který určil ráz utkání. Na hřišti jsme se tentokrát hodně hledali. Zejména se nám nedařilo držet kompaktnost jednotlivých řad. Hra byla často z naší strany velmi rozháraná a soupeř toho dokázal využívat. I přes velmi organizovanou obrannou hru soupeře jsme si zejména v prvním poločase dokázali vytvořit nějaké slibné přiležitosti. Škoda, že jsme v nich byli poněkud zbrklejší a nedokázali je lépe využít.
Byla to pro nás velmi cenná zkušenost. V těch málo zápasech, které jsme sehráli, jsme zatím neměli přiliš možností konfrontace s takto technicky vyspělými týmy. Ty technické dovednosti byly ještě o to důležitější, že byl po deštích velmi rychlý terén. Před sezónou jsme věděli, že takové zápasy mohou přijít. Přesto jsme se v zápase stále drželi našeho cíle, že chceme veškeré situace řešit fotbalově i za cenu nějakých chyb. Získali jsme další cenné zkušenosti a budeme nadále pracovat na zlepšení technických dovedností a dalších fotbalových věcí tak, abychom se každým dalším tréninkem a zápasem mohli nadále zlepšovat. Tento zápas nás opět hodně naučil a těšíme se na další společnou práci.