U12 – SpSM s Líšní

Seznam zápasů

SK FŠ Třebíč vs Líšeň

U12 - Mladší žáci "B"

Výsledek1. třetina2. třetina
7 : 52 : 33 : 2

Sestava
Cízl, Gotthard, Hotový, Jančok, Krejcar, Krejčí, Németh, Palát, Petrák, Pokorný, Procházka D., Řezníček, Slatinský, Veleba

Střelci
Palát 4x, Krejčí 2x, Procházka D.

V dalším kole SpSM jsme na domácím hřišti přivítali tým SK Líšeň. Hlavním zaměřením byla kontrola prostoru kolem sebe. V ofenzivě to znamenalo vybírat si volné místo pro převzetí a přebírat míč směrem od hráče a dále pak při vedení míče vyhodnocovat, zda mám pořád míč v bezpečí nebo už je soupeř nadosah a já musím míč včas přihrát nebo změnit směr. V defenzivě to pak bylo především všímání si nejen hry blízko k míči ale i kontroly protihráčů v mém prostoru abych mohl zachytit případný náběh a dále kontrola mého postavení vzhledem k těžišti hry (zajišťování, roztahování).

Během celého zápasu hodnotím kladně chuť posouvat se v zadaném úkolu. Bylo vidět, že se hráči snaží nejprve s větší, později s menší až nulovou podporou ze střídačky měnit své postavení vzhledem ke hře, tak abychom se při útoku vzájemně nezavírali a při bránění byli blízko na pomoc spoluhráči. Dále je výborné, že i přes takovéto týmové zaměření jsou kluci schopni výborně řešit mikrosituace a to ať individuálně (např. zádové postavení po odebrání míče soupeři s následným založení protiútoku) nebo kombinačně (narážečka kolem soupeře). Hra šla během celého zápasu nahoru, výsledkově jsme sice mohli dominovat už od první třetiny, ale bohužel jsme občas prováhali vhodnou chvíli k zakončení nebo jsme nezakončili dost kvalitně. Musím také kluky pochválit za hru tělem, kdy jsme většinou soupeře v souboji dokázali přetlačit a ještě k tomu přidat založení útočné akce.

+ posun ve vnímání sebe, spoluhráčů, protihráčů a prostorů ve hře

+ kreativní individuální či kombinační řešení mikrosituací (např. zádové postavení)

+ soubojové chování a presink nejen v oblasti soupeřovi branky

+ chuť jít si pro vítezství

– občas pomalá hra s míčem (hodně dotyků na místě vedoucí k prováhání přihrávky či střelby)