V Třebíči se uskutečnil největší fotbalový turnaj v historii. Třebíč Open 2017 přivítala téměř 100 fotbalových týmů ze 4 zemí Evropy

Přesně na tři dny Třebíč a její okolí zaplavila vlna mladých fotbalistů s rodiči a trenéry ze všech koutů České republiky, Slovenska, Polska a velmi zajímavou podívanou nabídl i dvojnásobný vítěz Ligy Mistrů, portugalské FC Porto, které přijalo pozvánku na tuto velkou událost, kterou pořádal klub SK Fotbalová škola Třebíč.

Turnaj byl určený pro fotbalisty od 7 – 13 let a za cíl si kladl nejenom jedinečný sportovní zážitek, ale i kulturní přesah, aby účastníci zažili více, než jen fotbalová hřiště, ale prozkoumali krásy Třebíče a využili z míst i zařízení, které město může nabídnout.

První sportovní den probíhal v Nuvia Aréně (Stadion Spartaku) a bylo v něm k vidění několik zajímavých zápasů české i slovenské špičky se zmiňovaným portugalským mistrem, FC Porto.

Druhý den se turnaj rozložil téměř po celé Třebíči, poté do Přibyslavic, Vícenic u Náměště nad Oslavou a Rouchovan, kde střídal jeden zápas druhý, přítomní diváci vytvořili v arénách výbornou atmosféru a oceňovali výkony jednotlivých mužstev. Večer se všechna mužstva sjeli do Nuvia arény ke slavnostnímu ceremoniálu, který započal oslavy sportovního svátku. Po prezentaci jednotlivých mužstev bylo k vidění vynikající taneční vystoupení taneční skupiny Motus, kterou pak nahradila kapela Like it a se stmíváním proběhla pohledná ohňová show v podání skupiny Magnis.

Nedělní program se nesl v duchu dohrávání zápasů ve skupinách a předávání pamětních cen a dortů pro celkové vítěze jednotlivých kategorií.

U8 – vítězové tří košů: FC Spartak Trnava (nejsilnější koš), FC Vysočina Jihlava a FC Zbrojovka Brno
U9 – FC Hradec Králové
U10  AC Sparta Praha
U11 – SK Slavia Praha
U12 – FC Vysočina Jihlava
U13 – FC Hradec Králové
Regionální kategorie – FC Velké Meziříčí

„Myslím, že Třebíč Open 2017 se vydařilo možná ještě lépe, než jsme čekali. Ohlasy jsou opravdu velmi dobré a jsme za to vděční. Podařilo se otevřít krásné město Třebíč a jeho okolí světu, vždyť například s dětmi z FC Porto přiletěla i početná skupina rodičů, která si Třebíč užila po všech stránkách. Turnaje se zúčastnilo přes 90 týmů ze 4 zemí a zapojilo se přes 1200 dětí, s kterými přijelo dalších více jak 1000 dospělých. Moc děkuji sponzorům, partnerům a všem spoluorganizátorům. To, že se jsme laťku nasadili pro příští roky dost vysoko, je důsledkem skvělé práce mnoha členů organizačního týmu, z nichž drtivá většina je z řad rodičů a trenérů Fotbalové školy Třebíč. Nyní již připravujeme Třebíč Open 2018.“ 

Martin Daněk, ředitel Třebíč Open 2017

http://www.trebic-open.cz