„B“ tým starších žáků nestačil na Hodonín

FŠ Třebíč „B“ : Hodonín 1:6 (0:3)

Sestava: Slabý – Procházka (Kříž), Tesař, Křeček, Vavřínek – Blažek (Holeček), Havlík, Vojáček, Jurda (Janeček), Chodák – Vašina (Krátký)
Střelci: Kříž Daniel

První utkání sezóny jsme měli velmi aktivní úvod do zápasu. Otvírali jsme si křídelní prostory, byli jsme schopni poměrně rychlých výměn mezi hráči a dostávali jsme se velmi plynule na půlku soupeře. Měli jsme vyšší tempo a snažili se soupeře dostávat pod tlak a následně do chyb. Dařilo se i v osobních soubojích a po ztrátě se dařilo se rychle dostat zpět k míči. Na druhou stranu vzhledem k nové zkušenosti s velkým hřištěm a hrou v 11-ti lidech jsme měli v určitých úsecích hřiště organizační problémy, zejména v zajišťování a dostupování v obranné činnosti a následné výměny podhrotového útočníka s hrotovým ve fázi útočné. I přes herní převahu jsme inkasovali do poločasu tři branky, byť vývoj utkání tomu úplně nenasvědčoval.

V druhou půli již organizace hry dostávala větší trhliny, začaly se objevovat nedostatky energie a s únavou přicházely nepřesnosti, úplné výpadky v zajišťování a dostupování a místo zlehčení součinnosti jsme začali volit těžší a těžší řešení situací, které ústily v chyby a následně i jednoduché potrestání soupeřem, který byl v druhou půli efektivní.

S novou zkušeností se budeme zaměřovat více na organizaci hry a automatizaci úkolů, které jsou spojeny s jednotlivými rolemi, následně naučit role mezi sebou více kooperovat, aby nám organizace mohla vydržet po celý zápas. Je třeba také zlepšit v přechodové fázi součinnost tří hráčů.

Hodnotil: M. Bukáček