„B“ tým starších žáků předvedl velmi bojovný výkon se Znojmem

FŠ Třebíč U14 – Znojmo U14 2:0 (2:0)

Střelci: 2x Vašina

Dnes jsme měli možnost konfrontace s velmi kvalitním soupeřem ze Znojma. I přes velkou marodku hráčů i vytíženost některých hráčů za „A“ tým jsme chtěli do utkání vstoupit aktivně a dravě. Úvod zápasu nám vyšel velmi dobře a brzy jsme vstřelili dvě branky. Zvýšila se nám oproti minulým zápasům i kvalita rozehry od obranné čtyřky směrem nahoru a dařilo se nám chodit ve více hráčích do útočné fáze. Dařilo se nám aktivně napadat soupeře po ztrátě a zatlačit je do slabých míst, kde jsme soupeře nutili ke ztrátám. Líbilo se nám také přelévání těžiště a rozkládání energie po celé ploše hřiště.

V druhou půli považuji za zásadní, že kluci udrželi disciplinovanost při plnění rolí, přesto neopadala jejich chuť neustále tvořit a hrozit útoky ve stále velkém počtu hráčů. Přidali jsme ještě několik nebezpečných akcí, ale do gólu jsme se již nedostali.

Chtěl bych poděkovat a pochválit celý tým za nasazení, kterým se prezentovali celý zápas, důslednost při plnění svých rolí i příkladnou obětavost pro spoluhráče, který učinil zápas velmi pohledným a výsledek zaslouženým. Je vidět, že jejich vnímavost rolí a především spoluhráčů roste a již si kluci více rozumí.

Je třeba ještě zapracovat na vnímání poziční hry při změnách hry (z útočné do obranné fáze a obráceně) a zautomatizování pohybu pro efektivnější práci s míčem i prostorem. V tréninku si ponecháme spolupráci tří hráčů a přelévání těžiště hry.