Hodnocení U12: Podzimní část sezóny 2022/2023

1) Čemu jsme věnovali v posledním půlroce nejvyšší pozornost v tréninkovém procesu?
V posledním půlroce jsme se věnovali tomu, čemu se věnujeme celou dobu, tzn. maximálnímu rozvoji dovedností každého hráče a hráčky. To je pro nás nejdůležitější téma. Samozřejmě jsme se začali zaměřovat i na základy taktiky, vědomou součinnost a efektivitu řešení herních situací. Kontinuálně se s hráči otevřeně bavíme, pracujeme na naší mentální stránce a snažíme se vytvářet prostředí důvěry a prostředí, ve kterém mohou „chybovat“, jelikož chybu bereme jako nedílnou součást procesu učení. Jednou týdně jsme se také věnovali rozvoji rychlosti a pracovali jsme na pohybových dovednostech.
 
2) Co se nám dařilo a co se naopak tolik nedařilo?
Nejvíce se nám dařilo to, že naši hráči byli hodně vidět, a to především po individuální stránce a postupem času dokázali také efektivně spolupracovat. Kvalitu i potenciál ukázali v obcházení jednoho i více protihráčů, dynamickém vedení míče, kreativitě a originalitě řešení herních situací. Jako skupinu je k tomu zdobila živelnost, tahovost, přímočarost, akčnost, zdravá agresivita a zarputilost. Několikero našich hráčů předvedlo velkou, především individuální a herní kvalitu, s kterou se dokázali měřit s těmi nejlepšími hráči v soutěži. Rezervy jsme měli a máme v jemné technice a větší hravosti, z týmové hlediska to je pak někdy nahodilost v řešení a nenachystání si akce, neboli hra na náhodu.
 
3) Jaké máme plány do budoucna? Na co se budeme chtít zaměřit?
Je škoda, že se hráči nebudou teď na jaře herně konfrontovat s týmy 1-8 (rozdělení dle tabulky). Tuto konfrontaci chceme nahradit kvalitními přátelskými utkáními. Nicméně i tak je pro nás jasným zaměřením maximální individuální rozvoj hráčů v kontextu herních mikrosituací. Dále se budeme zaměřovat na vědomou součinnost a kvalitní přípravu každé akce.
 
Za realizační tým hodnotil Aleš Křeček.