Hodnocení U13: Podzimní část sezóny 2022/2023

1) Čemu jsme věnovali v posledním půlroce nejvyšší pozornost v tréninkovém procesu? 

Neustále jsme se zaměřovali a zaměřujeme na rozvoj individuálních dovedností každého hráče. Snažili jsme se pracovat na našich principech hry v obranné a v útočné fázi. V obranné fázi to byl pressing (napadání), kdy první (nejbližší) hráč chce získat míč. Jednak chceme být na hřišti živelní a okamžitě zvládat reagovat na vzniklé situace, ale také chceme-li i nadále rozvíjet individuální dovednosti všech hráčů, potřebujeme k tomu míč, což je jedním z pilířů naší hry. V útočné fázi se pak zaměřujeme na maximální aktivitu všech hráčů, kteří svým pohybem vytváří co nejvíce herních možností. Z týmového herního výkonu jsme se věnovali rozehrávce od brankáře a následné součinnosti, v obranné fázi pak základům týmové taktiky. V tréninkovém procesu jsme se začali soustavně (1 x týdně) zaměřovat také na rozvoj rychlosti. 

  

2) Co se nám dařilo a co se naopak tolik nedařilo? 

Kluci dokázali v utkáních předvádět atraktivní technickou hru, ve které předvádí své dovednosti. V případě, že proti nám stojí urputnější a agresivnější soupeř, zatím se nedokážeme s jeho tlakem vyrovnat. Velkým tématem pro nás je zejména důslednost všech hráčů v obranné fázi. Pokud ale měli kluci na hřišti více času a prostoru, tak dokázali držet míč a kombinovat. Za pozitivum považujeme, že v naší skupině máme hráče, kteří mají zajímavý herní potenciál, umí s míčem a dokáží se prosadit individuálně, což zatím ne všichni dokáží předvádět. Slabou stránkou pak bylo hlavně rychlé přepínání a již zmíněná důslednost v dohrávání herních situací.  Průběh podzimu pak dokazuje, že se nám mohou v kádru krystalizovat i budoucí další lídři.  

  

3) Jaké máme plány do budoucna? Na co se budeme chtít zaměřit?

Budeme se neustále zaměřovat na naše herní principy, v nichž hráči zdokonalují své dovednosti. Zapracovat chceme na herní odvaze, psychické odolnosti a sebevědomí tak, aby kluci dokázali lépe prodat to, co v nich je.

 

Za realizační tým hodnotil Michal Kabeláč.