Hodnocení U14: Podzimní část sezóny 2022/2023

1) Čemu jsme věnovali v posledním půlroce nejvyšší pozornost v tréninkovém procesu? 

Tento půlrok byl pro ročník 2009 první na velkém hřišti v plném počtu 11 hráčů. Vzhledem k předchozím covidovým rokům jsme kluky chtěli co nejdéle nechat hrát na sedmičkovém hřišti, aby nepřišli o tento mezikrok, kdy jsou častěji v mikrosituacích. Díky tomu jsme ale do začátku přípravy nastupovali prakticky s nulovými zkušenostmi s tímto formátem a dále s určitými změnami v kádru, kdy někteří hráči odcházeli do jiných klubů a další skončili z osobních důvodů. Úkolem byla tedy stabilizace kádru a hledání a pilování herních souvislostí na velkém hřišti. Toto se dělo v již zajetém týdenním rytmu, kdy jsme pracovali jak na HČJ (herní činnost jednotlivce) a mikrosituacích, tak následně v jejich využití při větších pozičních a nácvičných hrách. Do toho se kluci pravidelně potkávali s kondičními trenéry, kteří pomáhali týmu především se silovými a rychlostními schopnostmi.

 

2) Co se nám dařilo a co se naopak tolik nedařilo?

V týmovém výkonu byl vidět jasný posun při založení akce od brankáře. V zápasech, kdy chtěl soupeř hrát také kombinační fotbal se projevovala zlepšující tendence při vysokém presinku od soupeřova brankáře. Toto byla také hlavní tréninková témata a jsem tedy rád, že se pomalu propisují i do zápasových podmínek. Naopak nám pořád chybí jistota při volbě řešení a některé automatismy, které by naši hru zjednodušili. V zápasech nám soupeři také občas zatápěli větším důrazem, zmiňovanou jednoduchostí a také větším entuziasmem a týmovým duchem. 

 

3) Jaké máme plány do budoucna? Na co se budeme chtít zaměřit?

Herně budeme pracovat na zlepšování techniky a volby řešení v mikrosituacích. S tímto výběrem řešení souvisí aktivita hráčů bez míče, kterou bychom chtěli dostat na vyšší úroveň. Dále chceme navázat na dobré zakládání akce na první třetině hřiště a držet míč či tvořit nebezpečné situace i na soupeřově polovině. S tím souvisí i posun v presinku, kdy budeme chtít soupeře dostávat do těžkých situací, abychom mohli presovat i ve hře a nejen při rozehře od brankáře. Toto však budeme muset podpořit větším individuálním i týmovým zaujetím, sebevědomím, důvěrou a týmových duchem, takže nás nečeká jen práce na hřišti, ale i jako partu mimo něj.

 

Za realizační tým hodnotil Vojtěch Dvořák.