přátelské utkání: U14/13 FŠ Třebíč – U14 1.SC Znojmo

Seznam zápasů

U14 - Starší žáci "B"

Výsledek1. poločas
1 : 80 : 4

Sestava
Purer - Novák, Franěk, Krontorádová, Chromý, Zubák, Urbánek, Strnad, Poláček, Chládek, Palát, Slatinský, Krejčí, Krejcar, Hotový

Střelci
Franěk

V prvním utkání, po delší době, jsme se utkali s tradičním soupeřem ze Znojma, jehož hráči se prezentovali rychlou kombinační hrou, zejména v rychlých brejcích. Naši hráči se snažili hrát více s míčem – jak individuálně, tak v součinnosti v mikrosituacích, což ne vždy proti fyzicky vyspělému soupeři platilo, chyběla nám větší nabídka hráčů bez míče a efektivní spolupráce. Soupeř dokázal, často snadno, získávat míč svým soubojovým chováním, čímž herně dominoval a byl nebezpečný, jak ve finální a před finální fázi.

Naši hráči se postupně sžívali s velkým hřištěm a dokázali ve druhém poločase dostat více do hry a předvedli herně zajímavou pasáž, ve které si vytvořilo několikero vyložených šancí, které bohužel nedokázali proměnit.

Utkání klukům ukázalo na čem mají zapracovat a v čem se zlepšit. I přes nelichotivý výsledek všichni hráči hráli naplno a bojovali do konce, obzvláště musím ocenit vystoupení všech hráčů ročníku 2009, kteří odehráli svůj historicky první zápas na velkém hřišti a ukázali kvalitu v podobě originálního řešení herních situací s míčem.