Report z dvojutkání U14 proti Vyškovu

FŠ – Vyškov 8:1

V domácím zápase proti Vyškovu tým ukázal, že dokáže hrát velmi pohledný fotbal založený, jak na součinnosti, tak i na individuálních schopnostech. Chtěl bych velmi pochválit disciplinovanost hráčů, kterou drželi po celé utkání i přes jakýkoliv stav a zvládali tak neustále soupeři hrozit nebezpečnými akcemi, které nebyly nahodilé, ale vědomě připravené.

Vycházely nám akce tvořené skrze krajní prostory a střed skvěle koordinoval s hráči v krajích a byl schopen akci, jak zrychlit, tak přenést. Vytvořili jsme si velkou spoustu příležitostí a soupeře jsme po celý zápas nechtěli pustit do hry vysokým napadáním ve více hráčích. Bylo to velmi kvalitní utkání se zaslouženým koncem.

Bohužel narážíme na to, že při zkoušení nových postů z hlediska poznávání rolí hráčů v různých pozicích se dočkáváme velké chybovosti, která je hodně trestaná. V tomto je třeba i více podpory od trenéra v tréninku a dát více šancí se s rolí seznámit i se všemi jejími náležitostmi. Nicméně kvituji i bojovnost a spolupráci hráčů, jak po morální, tak po fyzické stránce.

Hodnotil: M. Bukáček

Vyškov –  FŠ 4:2

Bohužel se klukům nepodařilo navázat na sobotní výkon, kde jsme na domácím hřišti porazili mužstvo z Vyškova vysoko 8:1.

V prvním poločase jsme snažili hrát kombinačně a dostávat se do šancí z křídelních prostorů. Za zmínku stojí krásná akce M. Bartejse, který utekl po pravé straně, vyhnul se dvěma bránicím protihráčům a krásně nachystal míč M. Krátkému, který z malého vápna neměl problém zakončit do soupeřovi branky. Další velké šance jsme nevyužili a první poločas jsme vyhráli 2:1 kdy ještě z přímého kopu vymetl šibenici výborně hrající Šimon Dvořák.

Ve druhém poločase se naše snaha o kombinační hru úplně vytratila a začali jsme  hrát „ nakopávanou“. Prohrávali jsem osobní souboje a soupeře jsme nedokázali ničím překvapit. Za celý druhý poločas jsme se dostali do dvou šancí, které jsme nedokázali proměnit. Naopak na naši branku se valil útok za útokem a díky výbornému výkonu brankáře Šimona Slabého jsme inkasovali pouze „ třikrát“.

Hodnotil: T. Franěk