Rozhovor s trenérem A týmu, Tomášem Fraňkem, o nadcházející sezóně.

Jak hodnotíš přípravu, vyšlo vše podle plánů nebo jste se museli potýkat s nějakými problémy?

Přípravu jsme zahájili už v květnu, kdy jsme se scházeli dvakrát týdně. Tréninky byly převážně herní plus koordinace. Hráči dostali volno posledních deset dnů v červnu.

Od 2. Července jsme začali trénovat třikrát týdně. Dva tréninky máme na Borovině a jednou týdně se přesouváme na hřiště do Trnavy.

První tři týdny byly především zaměřeny na koordinaci, sílu a vytrvalost. Poslední dva týdny přípravy se zaměříme na rychlostní složku.

Samozřejmě červenec je období dovolených takže docházka nebyla úplně podle mých představ, ale zažil jsem i horší období.

Sehráli jsem šest přípravných utkání s těmito soupeři : FŠ -Velké Meziříčí B 2:3, Okříšky –FŠ 0:4, Vícenice – FŠ 0:4, FŠ – Oslavany 6:3, FŠ – Budišov 6:3 a poslední přípravné utkání jsme sehráli s naším dorostem U19. Toto utkání skončilo divokým výsledkem 9:6 pro kluky z dorostu.

Jak se podařilo zabudovat do týmu nově příchozí hráče (dorostenci)?

Z U19 přešli do týmu kluci z ročníku 2002. Tomáš Zacha , Ondřej Molák, Martin Trnavský a hostování v Líšni ukončil Lukáš Raitmajer. Dále se posunul brankář Šimon Slabý ročník 2003. Všichni tito hráči přistoupili k přípravě velice zodpovědně a určitě budou velkým přínosem pro náš tým. Na tuto sezónu máme v kádru jednadvacet hráčů, ale do užšího týmu počítám se sedmnácti hráči. Bohužel se v posledním přípravném utkání zranil Martin Minář, který bude minimálně dva měsíce mimo hru.

S jakým cílem půjde „A“ tým FŠ do nadcházející sezóny?

Samozřejmě postup do 1.A třídy o který jsme již dvakrát přišli kvůli předčasnému ukončení sezóny.

Soupiska A týmu:

Dominik Adam
Jiří Roupec
Jiří Slatinský
Lukáš Hráček
Lukáš Raitmajer
Lukáš Tomek
Marek Hobza
Martin Kratochvíl
Martin Minář
Martin Trnavský
Matyáš Dobeš
Miloslav Bukáček
Ondřej Jeřábek
Ondřej Molák
Pavel Saitl
Šimon Slabý
Tomáš Oberreiter
Tomáš Růžička
Tomáš Zacha
Vojtěch dvořák
Vojtěch Lampíř

Odchody: Marek Jindra – FC Jemnicko, Vít Kučerňák – Sokol Studenec, Jakub Slíva návrat do Vladislavy. Štěpán Blažek, Michal Šlouf, Matěj Majerčák, Kryštof Průša – ukončili činnost.

Příchody z dorostu FŠ: Ondřej Molák, Martin Trnavský, Tomáš Zacha, Šimon Slabý. Ukončeno hostování v SK Líšeň – Lukáš Raitmajer.