Setkání partnerských klubů Třebíčsko a brankářský trénink

Seznam zápasů

Popis zápasu

Čtvrteční odpoledne (20.4.) patřilo setkání partnerských klubů. Iniciativu partnerských klubů zaštiťuje Fotbalová škola Třebíč pod taktovkou Rosti Helštýna. Cílem je propojovat oddíly v regionu, podporovat trenérské sebevědomí a poskytovat inspiraci v podobě praktických prožitkových tréninků.

Setkání se účastnilo celkem 13 trenérů ze 6 klubů, které přivedlo společné téma – školička, děti od 2-7 let.
V diskusní části jsme se věnovali vlastnostem dětí, které chceme vidět a podporovat. Padaly vlastnosti jako spontánnost, radost, zábava, těšení se, chtíč hrát a zvídavost. A taky, aby jim šla ta hra – fotbal!
Poté jsme řešili, jak tyto vlastnosti můžeme nejjednodušeji zničit. Trenéři skloňovaly věty typu: když dlouho trvá nějaké cvičení, když je trénink nebaví, nudí, když pro jednoho je to moc lehký a pro druhého zase těžký, když jim pořád přikazujeme a taky když se o ně nezajímám v rámci toho, kolik jim je let. Protože každý z nich to má trošku jinak.

Trenérům jsme do úvah přidali pár věkových zákonitostí, princip samostatnosti a možnosti zapojení rodičů.

Hřiště, zázemí a děti na trénink zajistil oddíl FC Budišov – Nárameč, kterému tímto děkujeme. Stejně jako zúčastněným trenérům Budišova, Čáslavic, Výčap, Myslbořic, Staré Říše.

Kromě školičky v Budišově proběhl další, pravidelný, trénink mladých brankářů v Třebíči, který tentokrát navštívilo 20 mladých nadějí. O brankáře se staral tým trenérů brankářů FŠ Třebíč pod záštitou Michala Kosmála.
Tímto jim všem přejeme, aby se jim dařila trenérská práce v jejich školičkách a těšíme se na květen, kdy v Moravských Budějovicích otevřeme věk a trénink mladších žáků.

Za FOŠ Třebíč Vladimír Bodeček, Rostislav Helštyn a Lukáš Durek


obr