Spolupráce přípravek FŠ Třebíč, SK Dynamo České Budějovice, FC Silon Táborsko

V sobotu 3.9. se uskutečnilo první z letošních čtyř setkání mezi kluby, které vidí smysl v práci s nejmenšími jinak, než jak je u nás standardní. Myšlenka společně se setkávat a vzdělávat a v rámci dne si napříč kategoriemi U7-U11 zahrát, vznikla v Jihočeském kraji. FŠ Třebíč s radostí uvítala možnost být součástí této, na naše poměry atypické, aktivity a hned od počátku se do ní zapojila.

První setkání hostilo Táborsko. K dispozici jsme měli kvalitní zázemí jak pro trenérský workshop, tak hrací plochy pro děti.

Jako trenéři jsme se nejprve seznamovali, adaptovali na společný záměr a na to šli do skupin, které řešili herní a komunikační principy typické pro dané věkové kategorie.

Před tím, než začaly děti hrát, jsme společně s rodiči v kostce nakousli témata, o kterých jsme jako trenéři dopoledne diskutovali a snažili se popsat záměr těchto společných dní. Součástí tohoto momentu bylo také jasně pojmenovat veledůležitou roli rodičů v tomto soukolí. Všichni trenéři měli radost, kolik rodičů na tribuně bylo a jak během zápasů vlídnou a pohodovou atmosféru dětem vytvořili. V sobotu dětský fotbal nebyl válkou rodičů nebo trenérů, ale prostředím, kde se tleskalo i soupeřům!, a kde byli v hlavní roli děti. Rodiče, super! Děkujeme! (a potom, že to nejde … )

V sobotu jsme se setkali 3 kluby, další termín je so bota 15.10. a jestli nás bude více, uvidíme. Snahou je nabízet tuto formu spolupráce i dalším klubům a pokusit se přispět prostředí, ve které děti (nejen fotbalově) rostou. Témat a důvodů, proč se do těchto aktivit pouštět je dost a dost. Zájem tří klubů a jejich více než 30 trenérů je slibný start…

Za FŠ Třebíč, Rostislav Helštýn, šéftrenér přípravek.