Triangl – M.Boleslav a Varnsdorf

Seznam zápasů

U13 - Mladší žáci

V sobotu 5.2.2022 jsme zajížděli delší cestou do M. Boleslavi, abychom tam sehráli triangl s místním týmem a kluky z Varnsdorfu. Hrálo se na šířku hřiště 7+1 v minutáži 2×25 min. Díky různým absencím jsme tento triangl odehráli v 11 hráčích.

Sestava: Cízl – Hnízdil, Řezníček, Gotthard – Chládek, Németh, Veleba, Palík – Procházka D., Procházka M., Palát

Zápasová témata: kontrola prostoru kolem sebe, aktivita všech hráčů v nabídce a hledání nejsnazší cesty při útočení

FŠ Třebíč – Varnsdorf

V prvním zápase jsme v prvních 10 minutách museli zareagovat na rychlý přechod soupeře po naší ztrátě a od nás špatné zajišťování. S kluky jsme si vysvětlili jak akci zajistit a jak nám může pomoct i brankář svým vysokým postavením. Po těchto 10 minutách už jsme měli více míče na kopačkách. Dokázali jsme držet míč ve všech třetinách hřiště a to díky individuálním i kombinačním řešením. Díky kvalitně organizované a početné obraně soupeře jsme však těžko hledali místa pro nebezpečné akce. Co se týče kontroly prostoru, tak v otevřeném postavení to zvládáme a díky tomu volíme správná řešení, naopak nás brzdí kontrola v zádovém postavení, kdy často o soupeři nevíme a narážíme. Díky tomu a také díky nevyužitým či nepochopeným průnikovkám a menší odvaze při trpělivé hře v útočné třetině se nám ztrátu z první části nepodařilo dohnat a výsledek otočit.

FŠ Třebíč – Mladá Boleslav

Rychlý a hbitý soupeř nám nastavil zrcadlo našich dovedností. Dařilo se nám zakládání útoků, kdy jsme v obranné třetině dokázali kreativně vyvážet míče a dostávat se na soupeřovu polovinu. Soupeře jsme překvapovali individuálními řešení (i od brankáře), díky čemuž jsme na vlastní půlce dokázali přečíslovat a držet míč. V útočné fázi jsme už ale byli proti hbitému a rychle přistupujícími soupeře bezradní. Za celý zápas jsme se dostali jen ojediněle k ohrožení soupeře. Nedokázali jsme se dostatečně uvolňovat od hráčů a nabízet v dostatečném počtu abychom mohli volit z více řešení. Díky tomu nás soupeř zavíral a často jsme ztráceli míče. Naopak v obranné fázi jsme často nestíhali ani navazovat pohyb a tak se soupeř dostával do přečíslení a zakončení. Výsledek tak odpovídal předvedené hře, kdy jsme prohráli větším brankovým rozdílem.