U12: Triangl s Varnsdorfem a Mladou Boleslaví

Seznam zápasů

SK Fotbalová škola Třebíč vs FK Varnsdorf

U12 - Mladší žáci "B"

Sestava
Gruszka, Čermák, Pokorný, Hlouch M., Jančok, Hlouch J., Růžička, Hotový, Vala


Popis zápasu

První utkání s Varnsdorfem jsme absolvovali v hracím čase 2×25 min.

Již od začátku utkání bylo příznivé, že i po delší cestě, kterou jsme na utkání vážili a nízkému času pro předzápasovou rozcvičku, jsme vstoupili do utkání vcelku rozumně a zvolili jsme pro adaptaci do utkání způsob hry, kdy jsme zejména chtěli držet míč na svých kopačkách a pečlivě si akce připravovat, neunáhlovat.

V utkání jsme se chtěli rovzpomenout na naše herní principy, na kterých již půl roku pracujeme – 1. držet míč, 2. po ztrátě míče co nejrychleji ho získat zpět, 3. v zakončení být nekompromisní. Dnešním speciálním cílem byla práce s naší energií – abychom poznali, kdy podniknout rychlý protiútok, kdy postupný, kdy zklidnit hru a kdy naopak přitopit pod kotel tak, abychom po celý zápas zůstávali co nejsvěžejší, neboť cesta udělá své a měli jsme dva na střídání, což nebylo také optimální.

To se v utkání s Varsndorfem dařilo. Míč jsme na našich kopačkách měli velmi často a snažili jsme se soupeře otevírat, abychom se dostali do prostor, odkud budeme moci být nebezpeční do zakončení. Dařilo se nám i soupeře dostávat pod tlak již od jejich rozehrávky a měli jsme možnost tak vytváření si velkého množství šancí. Jelikož soupeř na nás nevyvíjel tak velký tlak, chtěli jsme si vyzkoušet čerstvé téma v tréninku – snažit se neustále o čelní postavení k soupeři, když mám míč a udržovat takovou vzdálenost od hráče, aby mi na míč nedosáhl, ale zároveň takovou, abych zvládl soupeře překonat tak, že nestihne zareagovat. Snaha o procvičování si tohoto zaměření byla patrná a doprovázely jej pěkné i povedené pokusy, ale samozřejmě i spousty chyb, ať už v citu pro míč (nepřesný dotyk), nebo špatné vyhodnocení vzdálenosti od hráče. Každopádně si troufnu tvrdit, že utkání probíhalo jednoznačně v náš prospěch.

FK Mladá Boleslav vs SK Fotbalová škola Třebíč

U12 - Mladší žáci "B"

Sestava
Gruszka, Čermák, Pokorný, Hlouch M., Jančok, Hlouch J., Růžička, Hotový


Popis zápasu

Toto utkání jednoznačným způsobem ovládla Mladá Boleslav. Na našich hráčích byla již patrná zvyšující se únava z prvního utkání a čerstvá Boleslav toho velmi zdárně využívala. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli zachovat za každou cenu konstruktivitu a vyzkoušet si tak, jak máme zvládnuté dovednosti i v únavě, tropili jsme velké množství nepřenostní v naší třetině hřiště a je třeba ocenit chování hráčů MB při zakončení.

Hned z počátku utkání nám odpadl pro nevolnosti Dávid Vala, tak už nám zbyl pouze jeden na střídání a bylo cítit, že toto utkání bude pro nás velký boj se sebou samými.

Během utkání jsme si bohužel dokázali vzájemně vůbec pomoc, upadala nám aktivita, pozornost, nedostupovali jsme hráče, ani prostory a točili jsme se již v bludném kruhu tím, že jsme byli všude pozdě, museli jsme pak nahánět zbytečné metry navíc a prohlubovali svou krizi.

Na snadě ocenit snahu některých jednotlivců (Hlouch M., Pokorný, Jančok, Čermák, Lapeš) za to, že i přes značnou únavu se pořád pokoušeli naplňovat herní principy s vloženým zaměřením o čelní postavení k soupeři. Z některých situací se dostávali velmi zajímavým způsobem, ale MB celkově měla navrch po celý zápas.