U10: Anglický fotbalový týden

Seznam zápasů

Bedřichov vs SK FŠ Třebíč + Vrchovina

U10 - Starší přípravka "B"

Sestava
Buďa, Falhar, Fiala, Jeleček, Kolman, Koudela, Melichar, Musil, Spilková, Svoboda, Štanclová, Uhlíř, Záruba


Popis zápasu

18.9.2021 jsme vyrazili místo kluků z U11 na utkání krajského přeboru starších přípravek.

První utkání jsme odehráli s Vrchovinou. Rozdíl mezi krajským a okresním přeborem byl znát. I přes vyšší kvalitu soupeřů se nám podařilo pár golů vstřelit. Bylo to pro nás těžké utkání, kdy jsme si mohli vyzkoušet, jak se projevují na naší hře pokroky, které jsme v poslední době udělali, před zápasem jsme si řekli co chceme hrát a kluci a holky měli do utkání velmi aktivní vstup, bohužel se nám nepodařilo aktivitu udržet po celé utkání.

Bedřichov vs SK FŠ Třebíč + Vrchovina

U10 - Starší přípravka "B"

Sestava
Buďa, Falhar, Fiala, Jeleček, Kolman, Koudela, Melichar, Musil, Spilková, Svoboda, Štanclová, Uhlíř, Záruba


Popis zápasu

Druhé utkání jsme odehráli s domácím Bedřichovem

V utkání bylo viditelné herní zlepšení, které jsme si dali jako cíl a opět se nám podařilo vstřelit pár branek. Máme před sebou ještě spoustu tréninků, ve kterých budeme zlepšovat naše dovednosti a herní projev 🙂

+ zlepšení součinosti týmu, zvýšení aktivity v začátcích utkání, invidualní dovednosti nékterých hráčů.

– přepínaní, udržení aktivity krátkou dobu, obsazování a malá aktivita jednotlivých hráčů. (pozornost a snaha získat balón)

Stařeč vs SK FŠ Třebíč

U10 - Starší přípravka "B"

Sestava
Buďa, Fiala, Hanáková, Kolman, Koudela, Krajčovič, Melichar, Musil, Pudil, Spilková, Svoboda, Štanclová, Tomšíček, Záruba


Popis zápasu

dále pokračovalo úterní utkání ve Starči.

V něm bylo patrné, že se nám získané zkušenosti z krajského přeboru podařilo přenést do prvního utkání, byli jsme velmi aktivní, kluci a holky dobře zlepšovali úkoly, které jsme si zadávali a v naší hře byl každou minutou vidět posun.

V druhém utkání jsme pokračovali ve zlepšování hry, ale v koncovce se ukázalo, že máme ještě co zlepšovat

+ kluci a holky dobře plnili úkoly, které vyústili ze společné diskuze, výrazné zlepšení pohybu, obsazovaní hráčů, inviduální technika jednotlivců.

– dále musíme neustále zlepšovat aktivitu, napadání, orientace v prostoru ( vnímaní) a výběr situací (pokud je spoluhráč v lepším postavení)

Pohár mládeže vs SK FŠ Třebíč

U10 - Starší přípravka "B"

Sestava
Fiala, Hanáková, Kolman, Krajčovič, Melichar, Musil, Spilková, Svoboda, Štanclová, Tomšíček, Záruba


Popis zápasu

Na závěr anglického týdne jsme absolvovali 5 turnajových utkání na poháru mládeže v Hlinsku, kde jsme se postupně střetli se Ždárem nad Sázavou, Havlíčkovým Brode, Svitavami, Hlinskem a Krounou

Pro mě jako trenéra u ročníku 2012 to byla první společná zkušenost s turnajem a tak jsem byl zvědavý, jak kluci na takové akci fungují a jak se projeví.

První 3 utkání se potvrdila tendence předchozích utkání, že se neustále o kousek posouváme a zase se nám dařilo zlepšovat další částečky jednotlivých dílků do naší herní mozaiky 🙂 po 3tím utkání byla delší pauza a naše pozornost šla uplně jinam, což se pak projevilo na hřišti a potvrdilo nám naše pozorování, kdy je třeba zapracovat na koncentraci. Turnaj byla skvělá příležitost sledovat nejen fotbalové návyky, ale také návyky z hlediska pořádku v kabině, chování po cestě v autě, stravování atd. Ukázalo se, že máme spoustu prostoru na zlepšování i v této oblasti.

Celkově kluci a holky zaslouží pochvalu, ve všech utkáních se snažili jak nejlépe umí a díky soupeřům zjišťovali co všechno ještě musíme trénovat a zlepšovat, abychom byli spokojení s hrou, kterou hrajeme 🙂