U10 FŠ Třebíč – SK Líšeň

Seznam zápasů

U10 - Starší přípravka "B"

Sestava
Buriánková, Coufal, Gorka, Hlouch, Jadámek, Kejnovský, Matušina, Mičánek, Novotný, Rozsypal, Macek, Uhlíř, Vrbka, Ševčík


V utkání s Líšní jsme se zaměřovali na individuální herní výkon, (kdy používá hráč dlouhé vedení míče a kdy krátké vedení míče) a co dělá hráč bez míče, zda a jak reaguje na hráče s míčem. Po vcelku vyrovnaném začátku utkání Líšeň dominovala herními kombinacemi a efektivní spoluprací, především na jednom hřišti, na druhém hřišti byl děj více vyrovnaný. Pro oko laika byl patrný rozdíl filozofie a výchovy obou družstev (Líšeň – kombinace, spolupráce, přímočarost, rychlost, efektivita, přihrávání, vyspělé pojetí lahodící dospělým očím vs. FŠ Třebíč – samostatné rozhodování, obcházení ve všech prostorech 1v1, 1v2, 1v3, individualismus, unikátní řešení herních situací, spontaneita, kreativita, hravost) Z čehož u nás docházelo k mnohým ztrátám, chybám, neefektivním a naivním řešením herních situací.

 

Výsledkově utkání zcela jednoznačně ovládla Líšeň. My jdeme cestou totálního rozvoje herních činností jednotlivce a učení se samostatného rozhodování a vyhodnocování herních situací – čehož se týká samozřejmě i spolupráce. 

Z utkání si z něj odnášíme podněty a impulsy do tréninkového procesu. Těšíme se na další utkání.