U10: na turnaji v Polné o pohár starosty

Seznam zápasů

FŠ TŘEBÍČ 2012 vs O pohár starosty Polné

U10 - Starší přípravka "B"

Sestava
Jeleček - Buršík, Fiala, Hájek, Havránek, Kolman, Krajčovič, Krykavskyi, Melichar, Pudil, Záruba


Popis zápasu

V sobotu 11.6 jsme se účastnili turnaje v Polné. Hrálo se formou na dvě skupiny. První dva týmy postoupili do zlaté skupiny a ostatní postoupili do stříbrné skupiny..

1. zapas jsme odehráli proti Vysočině Jihlavě U9, tudíž proti klukům, kteří byli o rok mladší. Do utkání jsme vstoupili aktivně a po chvíli jsme vyhrávali.. 2x se nám podařilo vést, potom ale soupeř zabral a nakonec to byli oni kteří vedli… Jenomže se nám podařilo srovnat a utkání skončilo 3:3 Jinak musím říct, že věkový rozdíl nebyl vůbec znát, kluci z Vysočiny byli o něco víc fotbalovější a techničtější. A my jsme se jim vyrovnávali aktivitou, poctivou hrou.. Kluci si zasloužili pochvalu i s tím, ze to nakonec nevzdali a byla jim odměnou remíza.

2.zapas proti domácím z Polné. Bohužel jakoby to klukům stouplo do hlavy a mysleli si že když uhráli remízu s Jihlavou, že se Polná porazí sama.. .Ne jen, že jsme prohráli 7:3, o výsledek ani tak nešlo, tak jako o předvedenou hru, která byla velice špatná.. Za mě nejslabší zápas z celého turnaje.. Po zápase jsme šli společně do kabiny a s velikou rozmluvou sem jim vysvětlil, ze s tímhle přístupem nemůžeme vyhrát nad nikým a že jestli se takhle chtějí prezentovat, tak bylo docela zbytečný jezdit takovou dálku.. Řekli jsme si v kabině, co bychom mohli zlepšit a jaký máme základní pravidla, které děláme pořad na trénincích… Co následovalo potom,bylo pro nás přítomný rodiče a včetně mě veliký překvapení..

3. zapas jsme odehráli s Admirou Praha a já nestačil zírat..Ne jen, že jsme vyhráli 3:0.. Soupeře jsme pustili jen 3 krát za naší půlku a byly jsme dominantní ve všech ohledech, za mě nejlepší výkon,který jsem doposud u nás viděl.. A tím mě jen utvrdilo,to že tenhle tým to v sobě má, jen to z nich dostat ven… Musím poděkovat i rodičům, protože během celého turnaje poradně fandili a kluky to hnalo k parádním výsledkům, ikdyž se nám takový výkon už nepodařilo předvést a trochu to upadlo, tak jsem byl po tomhle zápase na kluky velice pyšný..

4. Zapas jsme hráli proti Chrudimi, bohužel tenhle soupeř byl nad naše síly, prohráli jsme 9:0, ne,že by jsme předvedli špatný výkon, ale kluci z Chrudimi byly proti všem úplně fotbalové na jiný úrovni. Byl sem znova pyšný na kluky, protože bylo vidět jak je to štve a ikdyž jsme prohrávali, nic nevzdávali do konce.. Bohužel jedna výhra a remíza byla málo a postoupilo se do stříbrné skupiny..

V nich jsme se utkali s Jihlavou U9 tam jsme prohráli 4:0. Potom jsme měli Jihlavu U10, stejně starý ročník jako my a tam jsme prohráli těsně o gól 2:1. Proti Bíteši, jsme vyhráli 3:1 A nakonec jsme vrátili porážku Polné 4:2.

Výsledky nejsou tak podstatný.. Stříbrnou skupinu jsme odehrávali ve vysokém nasazení.. Zaslouženou odměnou bylo 3 místo ve stříbrné skupině. Mezi každým zápasem jsme chodili do šatny a promluvili si o určitých situacích když to šlo, o pravidlech které máme, aktivitě kterou chceme a kluci to vzali zodpovědné a kromě 1. Zapasu s Polnou, tam nechali úplně vše a za to jim děkuju. Mně to dalo zpětnou vazbu takovou, že to v nich je, ale se správným přístupem a svou aktivitou dokážou přehrát úplně každého.. Furt neustále musíme pracovat na základních pravidlech které máme. Na inviduální technice, chování v jistých prostorech, přepínání atd….. Příjemnou tečkou za tímhle turnajem bylo i to, že rodiče ke mně přicházeli a že děti takhle nikdy neviděli hrát, že jsme děti posunuli kvalitativně nahoru a hlavně ikdyž se výsledkově nedařilo, tak to kluci nevzdávali.. Rodiče byli velice spokojení a A to i včetně mě. 🙂.

Děkuju dětem za přístup během turnaje, bylo to pro ne náročné a statečně se popraly. A nesmím zapomenout na rodiče, bez nich by to vůbec taky nešlo, jejich pozitivní přístup a fandeni se taky odrazilo na našich výkonech, jen neusnout na Vavřínech a pokračovat v tom úspěšně!