U10: Report z turnaje v TCM

V neděli 9.12. se hráči ročníku 2009 vydali na turnaj do Brna. Turnaj pořádala místní Zbrojovka Brno v Tréninkovém centru mládeže. Zde jsme změřili síly proti zvučnějším týmům – Zbrojovka Brno, Žilina, Jihlava a Sigma Olomouc.

V zápasech se Žilinou a Olomoucí jsme nestíhali tempo hry a ani jsme nebyli nikterak odvážní. Proto jsme také obdrželi spoustu branek. Podcenili jsme přípravu – rozcvička. Jako cíl jsme si dali, jak moc chceme být herně odvážní. A to jako brankář, obránce i útočník. Jestli chceme tvořit a vymýšlet, nebo předávat odpovědnost na druhé? A jak často chceme míč.
Na zápas se Zbrojovkou se kluci mnohem lépe připravili. Šla vidět herní odvaha i aktivita při  braní míče a napadání. Kluci se pouštěli do odvážných individuálních akcí. Zápas jsme sice prohráli, ale bylo to velmi pěkné a vyrovnané utkání.
S Jihlavou jsme se přetahovali o výsledek i o herní převahu.
Nejvíce chceme pochválit Vojtu Cízla jako brankáře, který v každým zápase zvedal svoji výkonnost. Jeho herní odvaha byla na takové úrovni, že ze své pozice nahrál na 4 z našich 7 vstřelených branek.
Pro kluky super turnaj. Viděli realitu, kde nestíhají. V čem musí zabrat, abychom mohli konkurovat takovým týmům jako Olomouc nebo Žilina.
Nominace: Cízl, Veleba, Palát, Slatinský, Chládek, Řezníček, Krejcar, Petrák, Průšová, Prášil.