U13: Report z Brno Cupu 2018

V sobotu 8. 12. 2018 se tým ročníku 2006 vydal na celodenní turnaj do Brna. Turnaj pořádala místní Zbrojovka Brno v tréninkovém centru mládeže. Turnaj byl nápaditě rozdělen do dvou fází – dopolední a odpolední. V dopolední fázi se turnaj odehrál v nafukovací hale s umělým povrchem systémem každý s každým s počtem hráčů 4+1. Odpolední část se odehrála venku na umělé trávě stejným systémem s počtem hráčů 7+1. Kromě našeho týmu se turnaje zúčastnila FC Zbrojovka Brno, SK Líšeň, Sparta Brno, MFK Vyškov a Hodonín.

Dopolední nominace: Trešl, Zubák, Hynek, Syrový, Maňásek, Janík, Kasáček

Do turnaje jsme šli především s cílem zahrát si dobrý fotbal, který by bavil nás i sledující diváky. Hráči si chtěli také pracovat na rotacích, kterým se v posledních týdnech intenzivně věnují. V dopolední části jsme byli více než vyrovnaným soupeřem Zbrojovky a v ostatních utkáních jsme dominovali. Zejména Spartě Brno a Líšni dělaly naše rotace velké problémy. V týmu jsme po celý turnaj cítili pozitivní atmosféru. Hráči si zahráli s velkou chutí.

Odpolední nominace: Trešl, Mareš, Syrový, Maňásek, Nestrojil, Nguyen Quang Hung, Zubák, Mucha, Puzrla, Pokorný, Buliček, Rygl

Na odpolední část dorazili další hráči, na které hned po příjezdu čekal pikantní duel proti stejně starým vrstevníkům ze Zbrojovky Brno. I v odpolední části jsme chtěli pracovat na rotacích, ovšem tentokráte v zapojení vícero hráčů. Zde se ukázalo, že před sebou máme ještě velký kus práce. Hned první utkání nám sice herně příliš nevyšlo, ale po zbytek turnaje se náš herní projev zlepšoval. Kluci pochopili, že díky neustálému pohybu mohou uvolnit prostor pro sebe nebo pro svého spoluhráče. V celém turnaji jsme herně nepropadli a ve vetšině utkání jsme se snažili mít kontrolu nad hrou. Nutno dodat, že se nám moc nedařila finální fáze (zakončení, finální přihrávka, řešení situace 1na1).

Celý den byl pro hráče skvělou prověrkou a možností si vyzkoušet nové věci. Výsledky byli druhořadé. Kluci zaslouží velkou pochvalu za to, s jakým odhodláním šli do každého utkání.