U10: utkání se Starčí a Budišov/Nárameč-Pyšel

Seznam zápasů

SK FŠ Třebíč vs Stařeč

U10 - Starší přípravka "B"

Sestava
Spilková, Hanáková - Buďa, Fiala, Kolman, Koudela, Krajčovič, Krykavskyi, Melichar, Musil, Štanclová, Tomšíček, Záruba

Střelci
4x Musil, Melichar, 2x Kolman, Záruba, 1x Fiala, Krykavskyi, Hanáková, Buďa

Popis zápasu

Tenhle dvojzápas pro nás byl velice specifický. Měli jsme dostatek dětí včetně soupeře a tudíž po domluvě jsme postavili 2 hřiště a děti měly možnost hrát celé 2 zápasy s minimálním střídání.. Což se nakonec ukázalo jako velice prospěšné, protože potřebují hrát, hrát a hrát… Každý trenér měl na starost svou skupinku a tím že se hrálo na 2 hřištích, tak byla jednodušší komunikace s dětmi, jelikož byl dostatek prostoru s každým invidualně komunikovat.. Stále se učíme základní věci, které máme: Jaké chování mám, když nemam balón (v obranné fázy co nejrychleji ho získat napadáním soupeře a vzít si ho pro sebe a ostatní obsazují zbylé volné hráče, a samozřejmě v útočné, co děláme, když držíme balón.. Neustále se nabízet do volného prostoru (na sluníčko), tak aby mi šlo přihrál…. Po zápase jsme měli schůzku s rodiči, kde se řešil herní posun dětí a jejich docházka. po shodě s trenéry a rodiči jsme došli k názoru, že došlo k výraznému zlepšení a že to má smysl. 🙂 Chtěli bych poděkovat dětem za přístup k zapasu a rodičů, kteří přišli na schůzku a fandili..

Trenéři

Budišov/Nárameč/Pyšel vs SK FŠ Třebíč

U10 - Starší přípravka "B"

Sestava
Spilková - Fiala, Gotthardová, Kolman, Koudela, Krykavskyi, Svoboda S., Štanclová, Tomšíček, Záruba

Střelci
5x Krykavskyi, 4x Záruba, 3x Kolman, 1x Fiala

Popis zápasu

Zápas nám trenerům opět dokázal, že musíme pořad dokola a dokola zlepšovat v pravidlech, které máme nastavené. Začátek zapasu byl z obou stran velice ospalý. Podmínky byly těžší, jelikož v ten den bylo velké horko, dusno, na které děti nebyli v poslední době zvyklé. Přizpůsobili jsme k hře soupeři, naše aktivita byla pasivní, s míčem jsme přes soupeře proráželi, místo aby jsme šli volným prostor.. což se nám dělo zejména v prvním utkání.

Druhé utkání bylo jako nebe a dudy… potom co jsme i o poločase prošli jakou hru bychom chtěli hrát došlo k výraznějšímu zlepšení a začalo se to postupně projevovat i na výsledku utkání. Výsledek pro nás nehraje takovou roli, tak jako zlepšení, ke kterému došlo v druhém utkání. Některým svěřencům u kterých to moc do teď nebylo vidět, tak si dovolili projít celé hřiště a vstřelit gól.. A nám trenerům to dalo zpětnou vazbu, že i někteří jedinci, co to pořadně do teď neprojevily, tak to v sobě mají a díky neustálému zlepšování v tréninku zvedá jejich sebevědomí a projevuje se to na výkonnech v utkání..

– nízká aktivita, vnímání prostoru kolem sebe, obsazování, reakce po ztrátě míče, odpoutání od hráče…

+ zlepšení rozehrávky od brány, hledání si volného prostoru, invidualní dovednosti( krytí balonů, invidualní odvaha – projít cely hřiště dat gól).

Opět děkujeme rodičům za ochotu a podporu k dětem

Trenéři