U11: Hodnocení podzimní části sezóny 2021

Seznam zápasů

U11 - Starší přípravka


Od začátku nové sezony, to jest přechodem ročníku 2011 z kategorie starší přípravky U10 do U11, jsme se zaměřovali a kontinuálně zaměřujeme na totální rozvoj herních činností jednotlivce, především útočných, a samotné precizování těchto dovedností. 

Hráči si tyto své dovednosti zkouší a učí se samostatnému rozhodování (kdy hraji sám x kdy spolupracuji). Právě součinnost v mikro situacích s míčem i bez míče je naším dalším stěžejním tématem. 

Mezi naše hlavní pravidla hry, stejně jako u všech našich přípravkových kategorií, patří co nejrychlejší snaha získat míč (vysoký pressing a okamžitý repressing), abychom s ním mohli hned hrát a být dominantní s míčem. Druhým pravidlem aktivní zapojení do hry, tzn. když získáme míč, všichni hráči vytváří nabídku a možnosti. 

Dařilo se nám, na krajské úrovni, ukazovat kvalitu v herních činnostech jednotlivce, především v obcházení a v řešení herních mikrosituacích. V utkáních, kdy jsme herně dominovali, jsme se dokázali prosazovat gólově. Naši hráči měli herní odvahu a sebevědomí. I přesto jsme měli, přirozeně, rezervy v obranné činnosti (bránění protihráčů), což se postupně zlepšuje.

Konfrontace s “ligovými” týmy (akce – Třebíč open, Budějovice, Slavkov, Brno, Hradiště) byla pro naše hráče velmi přínosná a cenná, v těchto utkáních byla naše úspěšnost v herních činnostech nižší, našim hráčům někdy chyběla větší herní odvaha a dynamická činnost s míčem i bez něj, přesto jsme však dokázali v některých zápasech odehrát vyrovnané pasáže s těmito soupeři, hráči tak za svůj přístup, nasazení a bojovnost zaslouží naši hráči ocenění. 

Co se týká docházky dětí, od léta se docházka našich dětí zlepšila. S hráči se začínáme pomalu zaměřovat na týmovou dynamiku, vztahy v naší skupině a hodně se s nimi otevřeně bavíme a diskutujeme. Každý rodič i hráč dostal od nás trenérů na konci sezóny hodnocení. 

Jsme rádi a vážíme si toho, že nám přibývají kluci i holky, děláme fotbal pro všechny bez ohledu na výkonnost. Rádi bychom příští rok založili i B tým mladších žáků, aby všichni naši hráči měli pravidelné zápasové vytížení. Ročník 2011 čeká příští rok soutěž SpSM, i přestože máme kvalitní hráčské jádro, rádi bychom naši skupinu doplnili o nejšikovnější a nejmotivovanější hráče z našeho regionu, věnujeme a budeme věnovat energii do skautingu. Pro některé naše hráče bude “nejvyšší žákovská soutěž” velká výzva a budou muset být na sebe více nároční a vědomě se zaměřit na svůj rozvoj. 

Co se týká utkání či turnajů, měli jsme lepší akce a samozřejmě i ty horší. V naší skupině mámě několikero individualit, za podzimní období bych vyzdvihl Tomáše Novotného, který se svými výkony a chováním stává jedním z lídrů skupiny, dále pak Tomáše Matušinu – našeho kapitána, jež je také jedním z našich motorů, v poslední době udělal velký výkonnostní progres Jenda Vrbka, jehož zdobí rychlostní předpoklady, přímočarost, tah na branku a neústupnost. A také bych zmínil Kubu Ševčíka, kreativního chytrého hráče se “sniperskými” předpoklady.

Další hráči mají také svůj potenciál a za půl roku může být vše jinak, záleží na tom, jak moc hráč chce a co pro to doopravdy chce udělat 🙂 Dokladem toho je komplexní zlepšení všech našich holek – Vendy Mácové, Emči Hanáčkové i Jany Buriánkové. 

V následujícím zimním obdobím nás čeká mnoho venkovních zápasů a halových turnajů, zkrátka pestrá konfrontace, jen doufejme, že i přes současnou epidemiologickou situace nedojde k restrikcím, které by opět zamezily sportování dětí.