U11: Pohár mládeže – Havlíčkův Brod

Seznam zápasů

Sestava
Mašek - Novotný, Matušina, Coufal, Macek, Ševčík, Čech, Gorka, Kravka


V pondělí 27.9. 2021 jsem se zúčastnili turnaje Poháru mládeže (dříve Ondrášovka) v Havlíčkově Brodě. Utkali jsme se s domácím Slovanem, AFC Humpolec, SK Benešov a s Velkým Meziříčím. I přes herní a výsledkové ambice i předsevzetí kluků i nás trenérů se nám turnaj celkově vůbec nevydařil.

Až na část utkání s Meziříčím jsme ve všech utkáních „tahali“ za kratší konec. Během turnaje se klukům nedařilo naplňovat naše hlavní herní principy (1. nejbližší hráč chce získat míč – ostatní obsazují hráče 2. když získám míč, každý hráč se ihned „zapíná“, je aktivní, vytváří možnosti) , jelikož (většina) nedokázali reagovat na herní situace. Chyběl jim také entuziasmus a „drajv“ (pro nás jindy tak typický), ochota „bojovat za druhého“ a  soudržnost. Vliv na jejich výkon mohl mít také „strach“ z výsledku, je však možné, že pro některé kluky to mohlo být jejich aktuální maximum a dostali se do velkého ne-komfortu.

My trenéři jsme se snažili klukům pomoct – nastartovat je, což se nám, i po vyzkoušení několikero způsobů a didaktických stylů, nepodařilo. Zkrátka nebyl to náš den. I přes naše společné zklamání si z turnaje odnášíme další zkušenosti a témata do tréninkového procesu.

Trenéři

Křeček, Talafa

 

„Prohra není můj nepřítel. Strach z prohry je můj nepřítel.“ 

Rafael Nadal španělský tenista 1986
Zdroj: https://citaty.net/citaty-o-strachu/