U11: Report z trianglu s Blanskem a Žijeme Hrou

Seznam zápasů

SK Fotbalová škola Třebíč vs Žijeme Hrou

U11 - Starší přípravka

Výsledek1. poločas
7 : 54 : 4

Sestava
Jonáš, Gruszka, Čermák, Kirchdorfer, Všianský, Pokorný, Hlouch, Hotový, Jančok, Jurka, Peníška, Palík, Štraus, Vala, Růžička

Střelci
4x Jančok, 3x Hotový, 1x Růžička, 1x Palík

Popis zápasu

V utkání s Žijeme Hrou jsme se opět zaměřovali na dlouhodobá témata – 1. Držení míče, 2. Po ztrátě okamžitá snaha o zisk, 3. Práce s prostorem (udělat si s míčem místo kolem soupeře, při ztrátě darovat co nejmenší prostor)

První poločas se nám naplňování, zejména, třetího tématu moc nedařilo. Vytvářeli jsme i vyhledávali velmi zhuštěné prostory a často z toho byly akorát boje o míč, místo hladkého přechodu do útoku. Nemohu upřít aktivitu, potřebnou agresivitu v soubojích a hlad po míči – naopak tu si udržujeme každý zápas a to mi dělá radost. K vidění opět několik velmi pohledných individuálních akcí i v malých situacích různé pokusy o kombinace ve dvou, z některých padl i gól a bylo velmi potěšující vidět, že někteří hráči vidí mnoho variant před brankou a snaží se volit tu nejlepší pro vstřelení gólu.

Druhý poločas jsme se trošičku v tématu prostor kolem soupeře zlepšili, byť jen mírně, ale stále si kluci vytvářeli velmi zajímavé situace pro vstřelení branky a aktivita některých hráčů byla při velmi teplém počasí na umělé trávě až obdivuhodná. Některé akce se nám dařilo nekomplikovat a utkání kluci zvládli udržet v tempu.

FK Blansko vs SK Fotbalová škola Třebíč

U11 - Starší přípravka

Výsledek1. poločas
3 : 60 : 2

Sestava
Jonáš, Gruszka, Čermák, Kirchdorfer, Všianský, Pokorný, Hlouch, Hotový, Jančok, Jurka, Peníška, Palík, Štraus, Vala, Růžička

Střelci
2x Jančok, 1x Růžička

Popis zápasu

Tento zápas byl pro nás premiérou ve formátu 8+1 od vápna k vápnu na celou šířku hřiště. Kluci měli celý zápas co dělat, aby se touto formou sžili a zadaptovali se na změnu podmínek a poradili si s takto velkým prostorem proti starším hráčům. V nohou měli utkání s Žijeme Hrou a to se na nás v druhém poločasu podepsalo – kluci již měli těžší nohy a některým vypadávala pozornost k plnění odpovědnosti, které patřily k jejich rolím na hřišti.

Hned v úvodu utkání se nám podařilo mít dvě velké šance, které se nám však nepodařilo proměnit. Soupeř byl patrně v tomto formátu zkušenější a zvládl o mnoho lépe, než my, pracovat s šířkou hřiště a součinností v různých prostorech na naší polovině. My jsme se snažili v první polovině prosazovat více individuálně, ale soupeřovi se dařilo poměrně dobře naše záměry číst a dařilo se mu nám při postupných útocích zavírat cestu do vápna a neprosazovali jsme se moc do zakončení. Při konci prvního poločasu se nám dařilo již lépe vyjíždět od brankáře na polovinu soupeře, ale často jsme na jeho polovině končili nějakou nepřesnou přihrávkou či nějakou naivní kličkou do hráče.

V pauze jsme vyhodnocovali naše přednosti, které bychom mohli do druhé poloviny využít a řešili jsme, jak vnímat hru soupeře, jeho styl a umět na to reagovat.

Do druhé poloviny jsme věděli, že sice soupeř zachytával postupné útoky, ale jinak měl velmi otevřenou obranu a mohli jsme to tak využít na rychlé protiútoky. Toho se nám podařilo využít a začali jsme se častěji dostávat do zakončení. Stejně tak jsme zjednodušili přechod na útočnou polovinu a byli jsme ve hře více cítit.

Chtěli bychom za oba zápasy velmi ocenit hru našeho mladšího brankáře, který nás podržel mnoha zákroky a dokázal nám rozdávat velmi dobré míče do přechodu do útoku.

Stejně tak bych ocenil kluky, že si v náročných podmínkách, sáhli na své síly a snažili se být aktivní až do samotného závěru utkání a snažili se plnit záměry, které jsme si stanovili!