U11: Report z utkání s Velkým Meziříčím a Havlíčkovým Brodem

Seznam zápasů

Havlíčkův Brod vs SK FŠ Třebíč + Velké Meziříčí

U11 - Starší přípravka

Výsledek1. poločas
11 : 136 : 4

Sestava
Gruszka, Hotový, Jančok, Jurka, Kirchdorfer, Pokorný


Popis zápasu

Velké Meziříčí – FŠ Třebíč 11:13 (6:4)
Opět jsme utkání absolvovali s počtem akorát pro utkání. První utkání jsme se z počátku drželi opět zaměření z tréninků, na kterých pracujeme delší dobu – zajišťování v útočné fázi (resp. kontrola prostoru v těžišti hry), vnímaní kdy a jak roztahujeme, nebo zkracujeme hřiště na základě toho, zda máme míč my, nebo soupeř a v neposlední řadě důraz na nekompromisnost v zakončení.
V prvních deseti minutách nám soustředění se na zaměření fungovalo a klukům se podařilo několik velice pěkných přenesení hry z jedné přehuštěné strany na úplně druhou – volnou – stranu, ze které jsme mohli volně metelit na branku soupeře, avšak naše chladnokrevnost, či nekompromisnost velice trpěla. Patrné bylo váhání při zakončení, polovičaté střely apod.
Jelikož se mi vůbec nelíbila aktivita našich hráčů, rozhodl jsem se jednoho hráče stáhnout a jít do hry ve čtyřech, byť herní rozdíl nebyl tal úplně patrný. Věřil jsem, že kluci budou nuceni zapnout vyšší rychlostní stupeň a být více aktivní, aby si doplnili chybějícího pátého středového hráče.
Tento zápas byl doprovázen sice postupně zvyšující se dravostí a chutí dát branku, ale zastínily je naše laksní přihrávky, naivní přebíraní míče do soupeře, či absence aktivního převzetí (když mi jde přihrávka, nečekám na ní a jdu proti, když mám za zády soupeře).

Havlíčkův Brod vs SK FŠ Třebíč + Velké Meziříčí

U11 - Starší přípravka

Výsledek
2 : 23

Sestava
Vítek, Štraus, Rozsypal, Růžička, Peníška, Neuman


Popis zápasu

Velké Meziříčí – FŠ Třebíč 2:23
První poločas utkání se dařilo pracovat na stejných tématech jako u druhé skupiny, byť bylo zapotřebí se připomínat se zaměřeními, neboť nutkání zapomínat ve prospěch hurá fotbalu bylo častější.
Nicméně, padl-li míč na nohu Štrause, byla to one man show. Tomáš byl jeden z těch, kteří zajišťovali, získal míč, prošel s lehkostí pohybu přes všechny, co mu stáli v cestě a vsítil.
Druhý poločas jsem již nechtěl tolik vstupovat do děje a hra zaznamenala opět trochu větší anarchii i pasivitu, že hrál víceméně jen ten, kdo měl míč.

Havlíčkův Brod vs SK FŠ Třebíč + Velké Meziříčí

U11 - Starší přípravka

Výsledek
6 : 18

Sestava
Gruszka, Hotový, Jančok, Jurka, Štraus, Pokorný


Popis zápasu

Druhý zápas již kluci celý odehráli v pěti a výrazně zlepšili aktivitu po celé ploše hřiště. Nejaktivnější, nutno vyzdvihnout, byl Váša Jančok, který získal velké množství míčů z rozehrávky soupeře, díky čemuž jsme si vytvářeli velké množství šancí, které se podařilo i proměnit, byť často nám chyběla přesnost, nebo již zmiňovaná nekompromisnost. Každopádně zde již oproti prvnímu utkání v zaměřeních přišlo určité zlepšení.

Havlíčkův Brod vs SK FŠ Třebíč + Velké Meziříčí

U11 - Starší přípravka

Výsledek
10 : 8

Sestava
Vítek, Kirchdorfer, Rozsypal, Růžička, Peníška, Neuman


Popis zápasu

Zde již plně se věnoval tomuto hřišti trenér Růžička a zrovna, až na bojovnost, aktivitu i nebezpečnost Adama Kirchdorfera a skvělý brankařský počin Matyho Vítka zrovna nepěl slova chvály. Když jsem se ohlédl na pár akcí, musel jsem mu dát za pravdu. Chápali jsme, že kluci nez střídání už toho měli dost, ale až taková pasivita již není přípustná, stejně jako některé činnosti jednotlivců při řešení situací (nesmyslné přebírání míče, zapojení do spolupráce apod.), to je pro nás zdvižený varovný prst, pokud se hráči mají příští rok účastnit žákovské ligy, není možné se takto prezentovat a máme nyní prostor hrábnout do strun a tyto neduhy s hráči odstranit.