U12: Report z tréninkového turnaje ve Velkém Meziříčí a turnaje v TCM

Tréninkový turnaj Velké Meziříčí

Nominace: Vaněček, Mareš, Procházka, Rambousek, Kolář, Hynek, Matějka, Muška

V neděli 10.2.2019 se vydala kombinovaná sestava hráčů ročníku 2006 a 2007 do Velkého Meziříčí na tréninkový turnaj. Během dopoledne jsme se střetli s mladšími žáky Vrchoviny, Vel-Mezu a staršími žáky Budišova. Vlivem několika omluvenek jsme byli nuceni odehrát všechna utkání bez jediného střídání. Přítomní hráči se s danou situací poměrně dobře vyrovnali. Jelikož jsme v tomto složení nastoupili poprvé, chtěli jsme pracovat zejména na týmovém výkonu podpořeným aktivní hrou. Kluky musíme pochválit za jejich snahu, během celého turnaje odehráli 90 minut bez střídání. Pravdou je, že místy byli pasáže, kde jsme tahali za kratší konec a vinou únavy jsme si nebyli schopni přesně nahrát nebo obejít soupeře. Se všemi soupeři krom Vrchoviny jsme odehráli vyrovnanou partii. Vrchovina nás předčila v kombinaci a zakončení. Někteří hráči si sáhli hluboko do svých sil, a proto jsme velmi rádi, že jsme mohli kondici nabírat herní formou.

Turnaj Žijeme hrou v TCM Brno

V sobotu 9.2.2019 jsme vyrazili na turnaj do nafukovací haly s umělou trávou v Brně, který pořádá Žijeme hrou s nám velmi blízkými pravidly, kdy si o většině situací rozhodují sami kluci a hra má hezký spád, takže se více hraje než aby do ní neustále zasahoval rozhodčí

Nominace: Brabec, Hynek, Jančok, Královec, Mastný, Šín, Zahrádka

Na turnaji jsme si dali první utkání jako pozorovací, že najdeme, co nás nejvíce trápí a na tom budeme celý turnaj pracovat, po prvním utkání jsme chytili téma rotací a výměny pozic, kdy jsme si ujasňovali, jak to udělat, aby neprobíhali mechanicky (že prostě rotujeme a měníme pozice, páč to máme dělat, což se nám občas stává…..ale vědomě, díky vnímání situací) a pak vhodně využít tu situaci, kdy už nemusím nikam přebíhat nebo rotovat. V průběhu turnaje jsme se v tom zlepšovali a myslíme, že jsme se zase posunuli dále, navíc mezi utkáními jsme si ještě více vyjasnili vzájemnou komunikaci, předávání zpětné vazby z venku na trase trenér-hráč/i, mezi hráči-hráči a případného prostoru pro vlastní práci na tom co mě trápí, dále bychom chtěli ocenit, že se nám stále méně stává sklouzávání do starého modelu našeho chování, když jsme pod tlakem nebo se nám nedaří. Turnaj jsme si velmi užili, bylo vidět spousta pohledných věcí (kombinačních a individuálních) samozřejmě i nějaké nepřesnosti, na kterých pracujeme a časem se nám podaří je odstranit.

Trenéři Dvořák a Beran