U13: Report z tréninkového turnaje ve Velkém Meziříčí a přátelského utkání s Hlinskem

Tréninkový turnaj Velké Meziříčí

Nominace: Vaněček, Mareš, Procházka, Rambousek, Kolář, Hynek, Matějka, Muška

V neděli 10.2.2019 se vydala kombinovaná sestava hráčů ročníku 2006 a 2007 do Velkého Meziříčí na tréninkový turnaj. Během dopoledne jsme se střetli s mladšími žáky Vrchoviny, Velmezu a staršími žáky Budišova. Vlivem několika omluvenek jsme byli nuceni odehrát všechna utkání bez jediného střídání. Přítomní hráči se s danou situací poměrně dobře vyrovnali. Jelikož jsme v tomto složení nastoupili poprvé, chtěli jsme pracovat zejména na týmovém výkonu podpořeným aktivní hrou. Kluky musíme pochválit za jejich snahu, během celého turnaje odehráli 90 minut bez střídání. Pravdou je, že místy byli pasáže, kde jsme tahali za kratší konec a vinou únavy jsme si nebyli schopni přesně nahrát nebo obejít soupeře. Se všemi soupeři krom Vrchoviny jsme odehráli vyrovnanou partii. Vrchovina nás předčila v kombinaci a zakončení. Někteří hráči si sáhli hluboko do svých sil, a proto jsme velmi rádi, že jsme mohli kondici nabírat herní formou.

Utkání s Hlinskem

V Neděli 10.2.2019 jsme se domluvili s velmi pohybově a technicky kvalitním soupeřem na utkání, kdy jsme si 60 minut zahráli 7+1 a na cca 20 minut 10+1

Sestava: Bulíček, Kasáček, Maňásek, Matoušek, Mucha, Nestrojil, Puzrla, Rygl, Syrový, Šubert, Trešl

Nevím, zda to bylo tím, že se v průběhu týdne nemáme moc možnost dostat na umělou trávu a pravidelně hrát 7+1 nebo tím, že skoro vůbec se nepotkáváme s takhle rychlostně vybaveným soupeřem, který se snaží neustále napadat a vytvářet časoprostorový tlak i ve více hráčích, ale v utkání byli pasáže, kdy jsme měli s takovou hrou velký problém, navíc jsme se sami ubíjeli spoustou nepřesných přihrávek a díky tomu jsme s lépe (běžecky) připraveným soupeřem hráli hru nahoru dolů, když se nám podařilo dostat míč pod kontrolu, využít prostor celého hřiště a dát si pět a více nahrávek, naše hra dostala jiný obraz a dokázali jsme kombinovat na útočné polovině soupeře, avšak stále nám chybí větší trpělivost a klid na míči, abychom si vytvořili tu správnou příležitost. V utkání 10+1 jsme se ze začátku vůbec seznamovali s novým prostředím, ale po chvilce bylo vidět, že kluci začínají chápat jiné souvislosti a herní děje. Utkání splnilo, co jsme od něj očekávali, soupeři děkujeme, s takovou kvalitou se moc často v soutěži SPSM bohužel nesetkáváme.

Trenéři Beran a Chalupa