U12: Report z turnaje v TCM a přátelského utkání s Vysočinou Jihlava

V sobotu 26.1.2019 jsme zajížděli k dalšímu turnaji pořádajícího Jihomoravskou RFA do brněnského TCM. Soupeři nám byli týmy z Boskovic, Vyškova, Rosic a Nového Lískovce.

Nominace: Brabec, Hala, Hynek, Kolář, Procházka, Šín, Zahrádka
V turnaji jsme si dali za úkol vyzkoušet věci z tréninku a to konkrétně aktivitu hráčů bez míče při vytváření nabídek, uvolňování, rotací, atd. a s tím spojená jistota při kombinaci. Ve hře byly tyto prvky patrné a jsem rád, že se kluci snažili nové principy do hry zařadit. Nutno dodat, že většina soupeřů na nás nevytvářela časoprostorový tlak natolik abychom zjistili zda to zvládneme i proti lépe napadajícímu soupeři. Dále se projevilo, že občas tyto principy děláme, protože je teď trénujeme a mají se ve hře ukázat aniž bychom přemýšleli proč je dělat a co nám to přinese. Toto uvědomění je pro nás cíl do dalších tréninků.

V neděli 27.1.2019 jsme jeli změřit síly na jihlavskou umělou trávu s místní Vysočinou. Tento zápas se nakonec hrál 4x30min a musím všechny kluky pochválit jak se s tímto náročným zápasem (někteří se sobotním turnajem v nohách) popasovali.
Nominace: Brabec, Hynek, Kolář, Královec, Mastný, Muška, Procházka, Rambousek, Střítecký, Šín, Vaněček, Zahrádka
Do zápasu jsme šli s několika cíli. Za prvé zapracovat na organizaci hry, která na posledním turnaji 7+1 ve Žďáře byla prakticky nulová a také zautomatizovat přepínání mezi obranou a útokem. V obrané fázi jsme řešili vzdálenosti hráčů od sebe a soupeře, posouvání s ohledem na těžiště hry a zajišťování se navzájem. Toto jsme s některými naťukli už na sobotním turnaji a za toto musím kluky v Jihlavě pochválit. Obrana fungovala (až na třetí čtvrtinu) výborně a kluci tak získávali spoustu míčů díky zajištění nebo spravenému postavení. Díky tomu jsme byli častěji na míči a mohli vyzkoušet vědomou kombinaci a přechod do útoku. V útočné fázi bylo naším cílem poznávat kdy hráč s míčem má hru pod kontrolou a můžeme vytvářet náběhy do nebezpečných prostor a naopak kdy je napadán a musíme nabíhat do míst pro pomocnou přihrávku. Dále roztahování hřiště a vědomé vytváření prostoru pro naše náběhy. I tento cíl se nám dařilo plnit a tak jsme byli schopni vyjíždět i z těžkých pozic konstruktivně a vědomě zakládat útoky volným prostorem. Bohužel náš výběr řešení, nervozita a výborný výkon brankáře soupeře (hrající libero) nás ve finální fázi stál spoustu nevyužitých útoků. Dále se jako slabina ukázalo naše soubojové chování, kdy jsme se nechávali snadno odstavit od míčů.
Výsledek čtvrtin 1:0, 1:1, 0:5, 0:1