U15+U14: Report z utkání se Zbrojovkou Brno

S sobotu jsme zajížděli do Brna k utkání s tamní Zbrojovkou. Jelikož se potýkáme se zraněními i nemocemi, přijeli jsme s jedním týmem namíchaným z hráčů r. 2004 i r. 2005.

Z pohledu trenérského zásadní poznatek z doposavadními přípravnými zápasy s ligovými týmy je ten, že jediný znatelný rozdíl mezi naší soutěží a top soutěží je kvalita technických dovedností pod časoprostorovým tlakem. Soupeř je schopen založit útok i pod tlakem, jelikož zvládne dobře přesnou přihrávku na vhodného hráče a hráč buď zvládne další návaznou přihrávku, nebo kvalitní převzetí prvním dotekem. Co se týče odvahy do kreativní hry, chuť útočit a hrát konstruktivně/tvořivě – v tom se dokážeme rovnat, co se týče hráčské, maximální, startovní rychlosti, tam také v pořádku. V soubojích také v pořádku, „jen“ ty dovednosti pod tlakem nás trápí v úspěšném vedení akcí až do úspěšného zakončení.

Šimon Dvořák: „Do zápasu jsme vstoupili dobře, i když se nám nedařili základní věci. Po první třetině jsme vyhráli 3:2 a hodně hráčů si asi myslelo, že to takhle půjde dál a budeme se dostávat lehce na soupeřovu půli. Na začátku druhé třetiny jsme začali kazit základní nahrávky a soupeř držel daleko více míč, byl jsi na něm jistý a nedělal chyby. Dostával se často ke střelám a dával čím dál více gólů. Na naší straně nebyla chuť hrát fotbal, nebyly žádné nabídky, takže jsme se skoro pořád bránili. Do závěrečné třetiny jsme chtěli zlepšit hodně věcí. Začali jsme dobře napadat, drželi jsme míč a dostávali se i ke střelám. Jenže postupem času jsme začali dělat stejné chyby a celé to bylo jako na začátku. Myslím, že jsme si z toho vzali něco do příště a zlepšíme se.“

Jakub Holeček: „Tak začátek první čtvrtiny mi připadal nic moc, ale potom jsme se rozehráli a bylo to dobré i v půlce druhé čtvrtiny. Pak už to šlo dolů, spadla aktivita, soupeř nám začal chodit přes střed do přečíslení, a tak se to vezlo do konce. Byly tam dobré akce, ale také hodně zbytečných ztrát.“

Roman Přikryl: „Řekl bych že jsme nebyli moc sehraní s 05 a celkově to bylo takový pomalý pomalu jsme přenášeli hru a pomalu jsme se hrnuli do útoku. Neuměli jsme využívat soupeřovi chyby.“