U13 – Pohár mládeže v Ivančicích

Seznam zápasů

FŠ Třebíč vs Pohár mládeže

U13 - Mladší žáci


Ve středu 20.10. jsme za krásného fotbalového počasí sehráli další kolo Poháru mládeže, které pořádali jihomoravské Ivančice. V úterý po tréninku jsme si na týmové poradě dojasnili pravidla a principy hry, a tak jsme měli výbornou možnost si tyto úkoly vyzkoušet v praxi. Postupně jsme měli možnost změřit síly s týmy SK Líšeň, Sparta Brno, Žďár n.S., 1.FC Slovácko, Ivančice, Vysočina Jihlava, Zbrojovka Brno.

Na poradě jsme vydefinovali 2 základní pravidla: 1) po chybě se podporovat (slovně i herně), 2) hráč – tým – trenér (jako posloupnost pro vnímání porušování pravidel, kdy by si to měl prvně uvědomit samotný hráč, pokud ne upozorňuje na to tým a teprve pak se zapojují trenéři)

Také jsme si vyjasnili 3 základní principy a úkoly, na kterých budeme v nejbližší době intenzivně pracovat: 1) smečka (energický presink všech hráčů a snaha získávat míč co nejvýše), 2) zakončování (příprava, klid a technika zakončení abychom zvýšili nekompromisnost), 3) komunikace (jako nástroj pro utužení vztahů, na hřišti i v pauzách)

Turnaj jasně ukázal postupné zlepšování ve všech výše zmíněných pravidlech i principech. Z naší hry bylo jasně patrné, že chceme principy ve hře uplatňovat co nejvíce a také již byla znát lehká regulace chování mezi hráči pokud se někdo podle pravidel a principů nechoval. Kluci si na hřišti již dokázali pomoct a říct jak bychom mohli být úspěšnější a i kluci na střídačce povětšinou sledovali a upozorňovali na dobré či horší aspekty hry. Kromě posledního zápasu se Zbrojovkou, kdy jsme nedokázali zápas chytit v žádném aspektu (herním ani morálním) a s kluky jsme pak museli vyjasňovali, jak se v takovéto situaci zachovat, musím hráče za ostatní zápasy velmi pochválit. Byla vidět vzestupná tendence, která gradovala zápasem se Slováckem, kdy jsme dokázali ukázat takovou „smečku“, že soupeř 3/4 zápasu nedokázal kloudně vyjet ze své poloviny a nebýt několika chybek (které ale pramenily z odvahy), tak bychom zápas zvládli i výsledkově. Z turnaje jsme tedy odjížděli s pozitivním pocitem a s jasnou chutí do tréninku, dále pracovat na našich úkolech, aby se ke zlepšené hře začaly dostavovat i lepší výsledky (chápejte více vstřelených gólů).