U13 – SpSM proti Prostějovu

Seznam zápasů

SK FŠ Třebíč vs Prostějov

U13 - Mladší žáci

Výsledek1. třetina2. třetina
9 : 115 : 23 : 3

Sestava
Cízl, Chládek, Krejcar, Krejčí, Németh, Palát, Petrák, Procházka D., Procházka M., Průšová, Řezníček, Veleba

Střelci
Krejčí 3x, Palát 3x, Procházka M. 2x, Krejcar

Během předchozího víkendu jsme se na hřišti v Borovině střetli s týmem z Prostějova. Do zápasu jsme nastupovali opět v novém rozestavení 2-3-2 a s hlavním úkolem začít střílet více gólů. Řešení tohoto problému jsme společně s kluky věnovali větší pozornost i v tréninkovém procesu. Nakonec jsme s hráči došli k jasným úkolům a principům, které nám ve hře a střílení gólů měli pomoct. Jsou to dravý, energický, tvrdý presink soupeře co nejblíž jeho brance (krycí název „smečka“) dále přihrávání jen hráčům, kteří míč opravdu chtějí (krycí název „+1“) a také klid v zakončování, tak abychom věděli kam a jak chceme střílet.

Smečka

V tomto úkolu bylo vidět jasné zlepšení, kdy hlavně v první třetině byly pasáže, kdy se hosté z našeho sevření dostávali jen bezcílnými nákopy, které jsme povětšinou ve spolupráci obránce-brankář dokázali vyřešit. V této části hry nám velmi pomáhali obránci, kteří hráli vysoko v útočné výstavbě a zároveň při ztrátě míče, byli blízko pro následný represink. Bohužel ještě nejsme nejspíše z energetických či pozornostních důvodů schopni tuto hru vydržet celý zápas, a tak se postupem času hra vyrovnávala a hosté se z našeho sevření dostávali snadněji a častěji.

+1

Zde došlo také k projevení zlepšení, kdy hráči s míčem většinou měli minimálně jednoho hráče s kým si pomoct. Prostor pro zlepšení máme s kvalitou přihrávek a také s ukazováním si kam přesně míč chci, abych zvýšil šanci na přesnou přihrávku a pokračování akce. Se sílící únavou a výsledkovým stresem, se také ještě pořád uchylujeme k nepřipraveným přihrávkám, kdy se jen zbavujeme zodpovědnosti a neřešíme posun akce. Naopak velmi mě překvapilo dobré zapojení útočníků, kteří po zisku neutíkali jen zády vpřed k brance soupeře, ale aktivně si odskakovali pro přihrávku do nohy.

Zakončování

První zlepšení bylo vidět na počtu hráčů, které ve finální části akce máme. V zápase byla vidět i trpělivá hra v útočné třetině, kdy jsme si kombinační hrou dokázali zakombinovat až do prázdné branky. Stejně tak musím pochválit i za odvahu, kdy jsme se do střely dokázali dostat i po hře 1v1 či 1v2. Na samotné kvalitě (technika, razance, umístění) budeme ještě dál pracovat, abychom zvýšili naší nekompromisnost.

Celkově vnímám tento zápas jako zápas, kterým jsme si nastavili trend, okusili principy a pravidla hry, které nám tuto hru umožňují a zároveň objevili brzdy, které nám tuto hru brzdí.