U13: Report z přátelského utkání v Havlíčkově Brodě

Seznam zápasů

FC Slovan Havlíčkův Brod vs SK Fotbalová škola Třebíč

U13 - Mladší žáci


V sobotu 10. února kluci zajížděli na umělou trávu v H. Brodě, kde změřili síly s domácím Slovanem. Na zápas díky řadě onemocnění a účasti na školních lyžařských kurzech odjíždělo jen 8 hráčů, a tak kromě technicko-taktických úkolů čekal na kluky i úkol kondiční.

Z tréninku chtěli kluci pracovat na následujících tématech:
1) posouvat hru stále do volných prostor,
2) v soubojích se snažit dostat ramenem před soupeře

Co se týče hledání volných prostor, to se dařilo cca v polovině možností a vnímáme to jako část hry, kde se můžeme ještě hodně posouvat dopředu. Stejně tak se začíná ve hře objevovat i zapojování těla při odebírání či krytí míče. I zde je ale nutno dál vědomě ukotvovat aby byl návyk kompletní. Ze hry vyplynuly další konkrétní kladné i záporné zpětné vazby.

Klady:
+ variabilita při zakládání útoků (přes kraje, sklepkama, delší přihrávkou) 
+ stálá nabídka pro hráče s míčem (min. 2 hráči),
+ doplňování útočné fáze, někdy i v 6 hráčích
+ vysoká aktivita a tempo hry i přes hru bez střídání
+ dobrý presing a rychlé získávání míče zpět
Zápory:
– produktivita v zakončení
– špatné řešení finálního přečíslení 2v1, 3v1, 3v2
– velké procento zkažených přihrávek
Celkově jsme předvedli ještě o kousek lepší výkon než o týden dřív na Zimní lize ve Velmezu, jen je potřeba být stále pozorný a soustředěný aby ubývalo jednoduchých ztrát, pokažených přihrávek a nekvalitních zakončení. Tento týden byli kluci, díky odpadnutí domluveného zápasu, rozdělení na dvě části. Jedna část sehrála v sobotu s r. 2008 turnaj mladších žáku v brněnském TCM a další část odjela v neděli s r. 2006 na přátelské utkání s Pardubicemi. Reporty z těchto akcí viz příslušné ročníky.