U14: Report z utkání s týmem FK Pardubice

Seznam zápasů

SK Fotbalová škola Třebíč vs FK Pardubice

U14 - Starší žáci "B"

Sestava
Bulant, Kasáček, Mucha, Nguyen, Puzrla, Rygl, Šubert, Trešl, Vejnar, Jirků, Bartes, Jančok, Mastný

Střelci
Jančok, Šubert

Pozitiva v tomto zápase bych v první řadě viděl, co do zapojení hráčů z ročníku 2007, kteří byli ve hře velmi platnými členy i na náročných postech a celou hru podstatně oživili. Navázal bych pozitivem, že párkrát se zajiskřilo na velmi pohledné situace středem hřiště, kdy jsme na tři, čtyři přihrávky byli velmi rychle na polovině soupeře, či jsme byli schopni využívat pravou stranu pro přihrávky mezi obránce a dostávat se do vápna. Po výměně pozic se i zlepšila o něco organizace defenzivní činnosti, ale i přesto … a dostáváme se k nepozitivním zprávám – zprvu byla organizace defenzivní činnosti rozpadlá, velmi mnoho chyb, ze kterých pramenily góly, nízká pohybová podpora směrem do útoku. Při zisku míče, pokud jsme se dostali na polovinu soupeře, jsme nedostoupili útok, takže jsme jej nemohli ani podpořit, ale ani být užiteční pro opětovný zisk míče po ztrátě.. místo toho jsme byli zalezlí a čekali jsme na soupeře, než nabere rychlost a pak jej stěží zachytávali. Směrem dopředu jsme chodili v nízkém počtu a věčné podčíslení stálo útoky rychlost i účinnost.

Naivní hra v naší třetině hřiště nás stála také mnoho energie, protože jsme si hráli před vápnem a soupeř nebyl určitě z typu naivních, že by čekali až přejdeme na jejich polovinu, ale ihned po rozehrání šli do velkého tlaku.

Dostáváme se k tématům tréninkových jednotek a využití každé vteřinky tréninku, kterou již není možné promrhávat, protože kvantitou tréninků se rovnat zatím klubům jako Zbrojovka, Pardubice nemůžeme, musíme dohnat kvalitou…