U13: Report ze zimní ligy ve Velkém Meziříčí

Seznam zápasů

U13 - Mladší žáci

Sestava
Bartes, Brabec, Drtílek, Hala, Hynek, Kolář, Muška, Procházka, Rambousek


V neděli 2.2. jsme absolvovali další kolo Zimní ligy ve Velkém Meziříčí. Celý turnaj opět výborně odsýpal, za což patří dík hlavně pořadatelům v čele s panem Nováčkem, a tak ani nevadilo, že nám hru komplikovalo větrné počasí. Tentokrát nám byli soupeři domácí kluci z V.Meziříčí, Vrchoviny a Bedřichova.

S jedním hráčem na střídačce jsem veškerou organizaci rozestavení, rozdělení na posty a střídání nechal v rukou kluků a tak si hráči více či méně mohli vyzkoušet hru na postech, kde tak často nenastupují. Na začátku prvního utkání chvíli trvalo než jsme se seznámili s atributy hry na jiných postech a tak jsme se dostávali pod tlak díky špatnému roztahování a stahování hry. Pod tlakem jsme pak byli schopni kazit i úplně jednoduché přihrávky či kupit ztráty míče jak na běžícím páse. Jakmile se hra urovnala, začali jsme ovládat dění na hřišti. Byly k vidění krásné kombinace při vyjíždění od brankáře i rychlé protiútoky po zisku míče. Často jsme se dostávali do zakončení a proměnily řadu akcí. Do dalších zápasů jsme chtěli ještě zlepšit roztahování krajních beků, tak aby přihrávky mezerami mohly chodit až na záložníky a tím jsme rychleji překonávali soupeři. To se nám celkem dařilo i díky zlepšení hry s hráčem na zádech, a tak jsme v dalších zápasech dominovali. Jsem také rád, že se v naší hře objevoval princip odstavování hráče od míče pomocí těla a ramene místo vypichování výpadem, což na trénincích také procvičujeme. Celkově hodnotím naše vystoupení o hodně kladněji než před týdnem v TCM a bude jen na nás, zda takovouto hru dokážeme udržet i proti silnějším soupeřům.
+ pozitivní atmosféra a zlepšení v pozápasové komunikaci
+ kreativita při vyjíždění od brankáře
+ využívání narážeček a sklepávaček k překonání soupeře
+ zapojení více hráčů do zakončení
+ zlepšení hry s hráčem na zádech (už jsme se naivně neotáčeli s míčem přímo do hráče, ale využívali sklepávačky a klamání)
– ze začátku spousta individuálních chyb pramenících z horšího ovládání míče (přihrávky, první doteky, krytí míče, atd.)
– nedůraznost v soubojích před vlastním pokutovým územím (rohy, odražené míče, atd.)
– pomalejší hra s míčem (dlouho trvá než otočíme či přeneseme hru do volna)
rhdr